28 листопада у місті Покровськ відбулось засідання колегії Головного управління Держпраці у Донецькій області під головуванням першого заступника начальника ГУ Держпраці у Донецькій області Сергія Дрозда, а також за участю: начальника ГУ Держпраці у Донецькій області Володимира Шубіна, заступника начальника ГУ Держпраці у Донецькій області Ганни Зуб, радника Голови Державної служби України з питань праці Андрія Козака та начальника ГУ Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталії Рад.

У ході колегії було підведено підсумки роботи управління з питань праці в частині легалізації трудових відносин, здійснення державного контролю щодо своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати та контролю за додержанням законодавства про працю неповнолітніх.
Начальник управління з питань праці Геннадій Ткаченко звітував, що упродовж січня-вересня 2018 року головними державними інспекторами управління з питань праці проведено 203 інспекційних відвідування щодо дотримання законодавства про працю, у 183 випадках встановлені порушення, що складає 90%. З цього числа у 107 інспекційних відвідуваннях виявлено 1052 працівника, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин, 51 працівник виконували роботи на підставі цивільно-правових договорів, що мали ознаки трудових.

Геннадій Ткаченко зазначив, що поширеними залишаються факти несвоєчасної або не у повному обсязі виплаченої заробітної плати. Тож, протягом січня-вересня 2018 року проведено 30 інспекційних відвідувань підприємств боржників, що мали заборгованість із виплати заробітної плати у сумі 154 млн. 243,19 тис. гривень. На вимоги державних інспекторів з питань праці підприємства – боржники склали та надали графіки погашення заборгованості та частково погасили заборгованість з виплати заробітної плати на суму 61 млн. 071,87 тис. грн. перед 14453 працівниками.

«З метою ефективного контролю за дотриманням законодавства про працю неповнолітніх протягом звітного періоду проведено 1234 превентивних заходи (семінари, круглі столи тощо) з метою роз’яснення прав, пільг неповнолітніх осіб, які працюють та їх обізнаності щодо захисту державою їх інтересів», – зауважив начальник управління з питань праці.
Фахівцем ГУ Держпраці було звернено увагу, що головними державними інспекторами за 9 місяців поточного року проведено 138 семінарів та 360 консультацій з інспекторами праці органів місцевого самоврядування. Направлено 490 листів з питань реалізації визначених повноважень. Проведено спільно з інспекторами органів місцевого самоврядування 42 інспекційних відвідування. За результатами внесено 30 приписів про усунення порушень законодавства. Складено 54 постанови про накладення штрафу відповідно до ст.265 КЗпП України на суму 10 908 390 гривень.

У ході колегії було також підведено підсумки роботи Головного управління Держпраці у Донецькій області за 9 місяців 2018 року та визначено завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері охорони праці.

Щодо стану виробничого травматизму та проведення позапланових перевірок доповідали начальник управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Сергій Попов та заступник начальника управління гірничого нагляду Андрій Мартиненко. Тож, було зазначено, що протягом 9 місяців 2018 року посадовими особами Управління Держпраці здійснено 483 позапланових заходів нагляду (контролю) за додержанням суб`єктами господарювання законодавства у сфері промислової безпеки та охорони праці (за 9 місяців 2017 року – 1511 позапланових заходів). Проведено 1186 перевірок виробничих об`єктів (за 9 місяців 2017 року – 2399).

Під час проведення перевірок, було виявлено 10782 порушення законодавства про охорону праці, з них, усунуто суб`єктами господарювання – 9611 порушень (за аналогічний період минулого року виявлено 17276 порушень, з них усунуто – 8864)».

За 9 місяців було призначено 124 спеціальних розслідування нещасних випадків на виробництві, в яких потерпіло 146 працівників (вугільна промисловість – 59; інші галузі – 87), у тому числі 25 – облікових зі смертельними наслідками (вугільна промисловість – 9, інші галузі – 16). Загальний травматизм склав 409 випадків (вугільна промисловість – 264, інші галузі – 145).

Про стан та причини виникнення професійних захворювань на підприємствах Донецької області та стан організації та проведення атестації робочих місць звітував начальник відділу гігієни праці Володимир Стичінський.

На засідання колегії були запрошені і заслухані керівники служб охорони праці підприємств Донецької області: «МК «Азовсталь», ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат», ДП «Торецьквугілля», ДП «ШУ «Південнодонбаське», ТОВ «Техіновація», ПрАТ «Авдіївський коксохімічний завод».