Актуальним питанням сьогодення є взаємодія територіальних органів Держпраці з органами місцевого самоврядування щодо державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

У департаменті з питань економіки Маріупольської міської ради 22 листопада відбулась робоча нарада за участю начальника відділу аналізу податкових надходжень та контрольно-перевірочної роботи департаменту з питань економіки Інни Толстопятової та заступника начальника відділу контролю південного напрямку Наталі Морозової.

Темою для діалогу стало питання координації здійснення заходів контролю за оформленням трудових відносин. На сьогодні у 95% проведених інспекційних відвідувань виявлено неоформлену працю. Нагадуємо, що за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору передбачено штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (на сьогодні – 111 690 грн. за кожного працівника).

На нараді було акцентовано увагу на пріоритеті проведення превентивних заходів як інструменту, який упереджає порушення та застерігає роботодавців від значних штрафів. Робота інспекторів праці спрямована на захист законних прав працівника на працю та її належне оформлення, гідну заробітну платню та соціальні гарантії.