Лікар з гігієни праці Управління Держпраці прийняв участь у нараді в ДонОДА

0
837

20 листопада лікар з гігієни праці відділу гігієни праці Руслан Максименко прийняв участь у нараді з керівниками та головами комісій з проведення періодичних медичних оглядів лікувально-профілактичних закладів області, яка відбулася в департаменті охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації.

Було зазначено, що станом на теперішній час відповідно до Розпоряджень Кабінету міністрів України від 11.02.2016р. №88-р та від 23.11.2016р. № 876-р, функції і повноваження з реалізації державної політики у сфері гігієни праці, у т.ч. оформлення документів щодо проведення попередніх та періодичних медоглядів працівників окремих категорій відповідно до Наказу МОЗ від 21.05.2007р. №246, передані Державній службі України з питань праці (Держпраці).

Представник ГУ Держпраці звернув увагу присутніх на необхідність дотримання вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій (далі – Порядок) в частині складання та узгодження з територіальним органом Держпраці планів-графіків медоглядів, надання щорічної оперативної інформації за результатами проведених медичних оглядів.

Особливу увагу було звернено на питання повноти та якість проведення попередніх та періодичних медичних оглядів, виконання усіх видів обстежень, огляд працівників усіма лікарями, передбаченими вимогами Порядку, своєчасність складання заключних актів за результатами медоглядів із обов’язковим включенням до складу комісій представників Держпраці, виконання рекомендацій заключних актів в частині медичної реабілітації працівників, своєчасне виявлення ранніх ознак професійних та професійно обумовлених захворювань тощо.

Складовою частиною профілактичного медичного огляду осіб певних категорій є психофізіологічна експертиза. Висновок психофізіологічної експертизи – обов’язковий медичний документ, який регламентує допуск до виконання робіт підвищеної небезпеки та робіт, де є потреба у професійному доборі (відповідно до ст. 5 Закону України «Про охорону праці»). Без наявності позитивного висновку психофізіологічної експертизи, голова комісії не може вирішувати питання придатності до роботи в професії.

Також було надано роз’яснення щодо порядку оформлення запиту на складання санітарно-гігієнічної характеристики умов праці працівника при підозрі в нього професійного захворювання (отруєння) та зауважено, що працівнику не може пропонуватися робота, яка за медичним висновком протипоказана йому за станом здоров’я.

За підсумками наради Руслан Максименко запропонував проведення спільних (департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації та Держпраці) перевірок якості медичних оглядів у лікувально-профілактичних установах області з наданням методичної допомоги в організації проведення попередніх та періодичних медоглядів.