6 листопада головний державний інспектор спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Тамара Чернікова провела семінар з керівниками та працівниками ПАТ «Шахтобудмонтажне управління № 1» на тему: «Загальні вимоги до Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті».

Тамара Чернікова роз’яснила присутнім, що для створення безпечних умов під час виконання робіт на висоті роботодавець зобов’язаний: забезпечити проведення профілактичних медичних оглядів, щорічне навчання і щорічні перевірки знань працівників, які виконують роботи на висоті; забезпечити працівників необхідними засобами захисту, технологічною оснасткою, спеціальним одягом та спеціальним взуттям; забезпечити своєчасне проведення ремонтів, випробувань засобів захисту і технологічної оснастки, технічних оглядів машин і механізмів, які використовуються в роботі на висоті; призначити працівників, відповідальних за організацію і безпечне виконання робіт на висоті.

На кожному підприємстві залежно від місцевих умов і особливостей виробництва роботодавець затверджує наказом перелік робіт на висоті, які виконуються за нарядами-допусками. Обсяг роботи та призначення осіб, які будуть підготовлювати робочі місця, визначає працівник, який має право видачі нарядів (розпоряджень). Для проведення вогневих робіт на висоті у наряді зазначаються вимоги пожежної безпеки. Працівники, які виконують роботу на висоті, зобов’язані: знати і виконувати нормативно-правові акти та інструкцій з охорони праці, що стосуються їх робіт чи професій; дбати про особисту безпеку, а також про безпеку оточуючих людей під час виконання будь-яких робіт; виконувати роботи із застосуванням касок, запобіжних поясів, інших засобів індивідуального та колективного захисту; проходити в установленому порядку медичний огляд. Наприкінці зустрічі довела до відома присутніх про основні засади Закону України «Про охорону праці».