Спеціалісти Управління провели нараду для підприємств-підрядників комбінату ПрАТ «ММК ім.Ілліча»

0
394

За ініціативою Головного управління Держпраці у Донецькій області, 1 листопада на базі ПрАТ «ММК ім.Ілліча» (м. Маріуполь) для підприємств-підрядників комбінату, відбувся семінар-нарада з питань оформлення трудових відносин. Управління Держпраці представили: начальник відділу контролю південного напрямку управління з питань праці Валентина Гуменюк та головний спеціаліст відділу гігієни праці Геннадій Фокін.

Валентина Гуменюк інформувала присутніх, що результати проведеного аналізу інформації та заходів контролю за додержанням законодавства про працю, свідчать про «маскування» трудових відносин цивільно-правовими договорами. Акцентувала увагу на негативних наслідках такої «нестандартної» зайнятості працівників, зокрема відсутність відпусток, беззахисність у разі простою підприємства тощо. Крім того, Валентина Гуменюк звернула увагу на значні штрафи, передбачені Кодексом законів про працю України, а саме згідно з абз.2 ч.2 ст.265 КЗпП України юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні – 111 690 грн.) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Геннадій Фокін зосередився на питаннях гігієни праці, необхідності проведення медичних оглядів працівників тощо.

Обізнаність з перелічених вище питань має застерегти роботодавців від можливих порушень законодавства про працю та величезних сум штрафів, скорегувати допущені помилки та працювати виключно у правовому полі.