Начальник відділу гігієни праці обговорив проведення медичних оглядів на нараді голів профспілкових комітетів цехів ПАТ “ММК ІМ. ІЛЛІЧА”

0
650

2 листопада начальник відділу гігієни праці В. Стичінський, головний спеціалист відділу гігієни праці Г. Фокін виступили на щотижневій нараді голів профспілкових комітетів цехів ПАТ “ММК ІМ. ІЛЛІЧА” в конференц-залі профспілкового комітету. На нараді були присутні голова профкому Под’яблонським М.І., заступник голови профкому Тулаінова В.В., голова комісії з охорони праці Енин С.Г., юрисконсульти Іванець А.Д. і Баербаш О.М. та голови профсоюзних комітетів цехів.

Під час виступу було розглянуто питання про проведення попередніх (періодичних) медичних оглядів працівників у відповідності до вимог Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 року N 246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».

Так, начальник відділу гігієни праці акцентував увагу на п.3.1 Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 року N 246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій». Було зазначено, що роботодавець повинен організовувати лабораторні дослідження умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників відповідно до гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості і напруженості трудового процесу з метою визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду та подає ці дані до Управління Держпраці.

Стичінський В.Б. звернув увагу на Постанову Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 року №442 «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці», а саме на те, що мета атестації полягає в регулюванні відношень між роботодавцем і працівниками у галузі реалізації прав на здоров’я і безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільг і компенсацій за роботу в несприятливих умовах.