25 жовтня заступник начальника відділу контролю південного напрямку управління з питань праці Наталя Морозова та головний державний інспектор цього ж відділу Валерій Бєляков прийняли участь у засіданнях тимчасової комісії з погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та у міжвідомчій робочій групі з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати при Мангушській районній держадміністрації.

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди сидят, стол и в помещении
На засідання комісії та міжвідомчої робочої групи було запрошено 24 суб’єкти господарювання, з яких 15 – не мають взагалі найманих осіб або мають у недостатній кількості для здійснення діяльності. Слід зазначити, що більшість фізичних осіб-підприємців, яких було запрошено, надають послуги у сфері торгівлі або розміщування громадян на період відпустки. Інспектори праці роз’яснили правові аспекти та наслідки не укладення трудових договорів з найманими працівниками, недотримання мінімальних гарантій.

Роботодавців застерегли від небажаних фінансових ризиків у вигляді штрафів, розміри яких визначено ст.265 КЗпП України. Лише спільними зусиллями контролюючих органів та органів виконавчої влади можливо подолати «неоформлену» працю, довести до підприємців необхідність дотримуватися вимог трудового законодавства.