17 жовтня у відділі нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у  місті Маріуполь відбулась зустріч керівників та спеціалістів дирекції з охорони праці, промислової безпеки та екології ПрАТ «ММК ім. Ілліча» з   начальником відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Михайлом Хайловим.

Зустріч відбулася у форматі наради, в ході якої представники підприємства задавали питання щодо тлумачення окремих розділів Положення про застосування нарядів-допусків при виконанні робіт підвищеної небезпеки НПАОП 27.0-4.02-90, а також Державних будівельних норм України НПАОП 45.2-7.02-12.

Михайло Хайлов розповів про існуючі недоліки в організації робіт підвищеної небезпеки підрядними організаціями, які за умов залишення їх без вирішення можуть призвести до нових нещасних випадків на виробництві, а саме про незадовільну якість розробки проектно-технічної документації на ведення ремонтів, неякісне, або відсутнє проведення спеціального навчання на право виконання робіт з підвищеної небезпеки.

Не оминув Михайло Хайлов і таку нову проблему, як залучення працівників підрядних організацій, які залучаються до робіт з підвищеною небезпекою на підприємствах міста за цивільно-правовими договорами, коли підрядна організація намагається всю відповідальність за безпечну організацію та виконання робіт покласти за допомогою такого договору на працівника.

В ході наради спеціалісти підприємства отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання.