Атестація робочих місць: важлива інформація від начальника відділу гігієни праці

0
815

У відповідності до п.1 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМ України від 01.08.92 р. №442 (далі – Порядок), ст.13 Закону України «Про охорону праці», атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Пунктом 10 Порядку передбачено, що результати атестації використовуються не тільки для реалізації прав робітників на пільгове пенсійне забезпечення, але й для встановлення пільг і компенсацій за рахунок підприємств та організацій, обґрунтуванні пропозицій про внесення змін і доповнень до Списків № 1 і 2, а також для розробки заходів щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працюючих.
Відповідно до Методичних рекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України і Головним санітарним лікарем України від 01.09.92 р. №41, атестація робочих місць передбачає комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці щодо відповідності їх вимогам стандартів, санітарних норм і правил.

Станом на теперішній час, санітарно-гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу під час атестації робочих місць проводять санітарні лабораторії підприємств і організацій, науково-дослідних і спеціалізованих організацій, атестованих у відповідності до «Порядку атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу», затвердженого Наказом Міністерства соціальної політики України та Міністерством охорони здоров’я України від 29.05.2018 № 784/1012 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.08.2018 р. за № 905/32357).

Інформаційний перелік лабораторій, атестованих на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці, розміщено на офіційному сайті Держпраці України в розділі «діяльність», підрозділ «реєстри». (http://dsp.gov.ua/category/diyalnist/reiestry/).