З 5 жовтня, відповідно до розпорядження КМУ від 05.09.2018 №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», представниками Головного управління Держпраці у Донецькій області разом з фахівцями Головного управління ДФС у Донецькій області проводяться комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.
Нагадаємо, що протягом вересня контролюючі органи проводили активну інформаційно-роз’яснювальну кампанію про неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин та заплановані заходи контролю. Так, лише за період з 1 по 5 жовтня 800 суб’єктів господарювання міста Маріуполь уклали трудові договори з 1100 працівниками.
На поточному тижні інспекторами праці відділу контролю південного напрямку управління з питань праці спільно з ревізорами Головного управління ДФС у Донецькій області проведено 2 контрольних заходи. За результатами відвідування ФОП «Я» встановлено, що суб’єкт господарювання скористався можливістю та оформив трудові відносини з 8 працівниками 8 жовтня 2018 року, до проведення контрольного заходу. Це наявний позитивний приклад того, як подіяли превентивні заходи та інформація, розповсюджена через ЗМІ на підприємця, який почав діяти у правовому полі та уникнув небажаних штрафів від інспекторів праці та податківців.
Проте інший суб’єкт господарювання Маріуполя – ФОП «Л», на 10 об’єктах якого працюють 8 продавців, вирішив ризикнути та не укладати трудові договори з найманими працівниками. Підприємця чекає штраф у розмірі 893,5 тис.грн.