9 жовтня, за підтримки ММР «Управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці», головний державний інспектор відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Віталій Котов, заступник начальника управління з питань праці Ігор Часник, начальник відділу гігієни праці Володимир Стичінський, головний державний інспектор відділу нагляду у хімічній промисловості та газовому комплексі Віктор Торгунаков, головний державний інспектор відділу нагляду в металургії, машинобудуванні та енергетиці Олександр Селіванов, головний державний інспектор відділу нагляду в АПК, ЖКГ та СКС Леонід Латиш та начальник Маріупольського міського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Донецькій області Паліна Даглі з комунальними підприємствами, представниками Департаменту освіти, Департаменту охорони здоров’я та представниками Приморської РА у приміщенні КП «МВУ ВКГ» провели семінар-нараду.
Було висвітлено інформацію щодо Порядку здійснення ринкового нагляду та придбання нехарчової продукції при наявності декларації відповідності матеріально-технічної бази та національного знака відповідності.
Роз’яснили Порядок здійснення заходів контролю за додержанням законодавства про працю, підстави проведення інспекційних відвідувань та мінімальні державні гарантії в оплаті праці.
Представники ГУ Держпраці розповіли про промислову санітарію, зокрема про Порядок проведення медоглядів робітників певних категорій.
Державні інспектори акцентували увагу на початок опалювального сезону – використання газових приладів, безпечну експлуатацію газового обладнання у побуті згідно вимог Правил безпеки газопостачання.
Також було проінформовано про безпечну експлуатацію обладнання понад 1000 вольт та про вимоги Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів та Правила експлуатації електрозахисних засобів.
Звернули увагу на обов’язки роботодавця згідно статті 13 Закону України «Про охорону праці» щодо втілення заходів зі створення безпечних умов праці на кожному робочому місці та профілактики виробничого травматизму.
Наприкінці заходу розглянули проблемні питання щодо призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, роботи комісії із соціального страхування щодо здійснення контролю за правильним нарахуванням та своєчасною виплатою матеріального забезпечення.