5 жовтня, у Головному управлінні Держпраці у Донецькій області, під головуванням т.в.о. начальника Головного управління Держпраці у Донецькій області СЕРГІЯ ДРОЗДА за участю заступника начальника управління ГУ Держпраці у Донецькій області ГАННИ ЗУБ відбулась технічна нарада, у ході якої було надано рекомендації стосовно реалізації окремих повноважень інспекторів праці та інспекторів з охорони праці.


Представники відділу юридичного забезпечення зазначили, що при проведенні інспекційного відвідування інспектори праці повинні дотримуватись вимог Конституції України та законів України. Повідомлення об’єкта відвідування або уповноваженої ним особи про проведення інспекційного відвідування повинно підтверджуватись належними, допустимими та достовірними доказами. Звернули увагу, що повноваження інспектора праці, визначені п. 11 Порядку 295, реалізовуються виключно під час інспекційного відвідування, та за місцем його проведення. 
Начальник відділу юридичного забезпечення Євген Ніколєнко роз’яснив поняття доказів, яке визначено Кодексом адміністративного судочинства України відповідно до частини 1 статті 72 КАСУ доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. 
Було обговорено, що при проведенні заходів державного контролю у сфері господарської діяльності інспектори з охорони праці повинні також дотримуватись вимог Конституції України та законів України.
Також звернули увагу на те, що згідно з абз. 5 частини 1 статті 39 Закону України «Про охорону праці» посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізую державну політику у сфері охорони праці, мають право, в тому числі, забороняти, зупиняти, припиняти, обмежувати експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільніць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуск та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт, застосування нових небезпечних речовин, реалізацію продукції, а також скасовувати або припиняти лію виданих ними дозволів і ліцензій до усунення порушень, які створюють загрозу життю працюючих. 
Головний спеціаліст-юрисконсульт відділу юридичного забезпечення Вероніка Кудлаєнко проінформувала про недотримання строків звернення постанов до виконання, про перевірку виконання припису та надала рекомендації щодо здійснення відеозапису під час проведення інспекційного відвідування.
Також у ході технічного навчання в.о. головного спеціаліста з питань протидії корупції, головний спеціаліст-юрисконсульт відділу юридичного забезпечення Павло Голуб зазначив про відповідальність за порушення антикорупційного законодавства України.
Начальник відділу організаційно-аналітичного забезпечення Ірина Науменко довела до відома присутніх лист Держпраці щодо скарги підприємства на дії посадових осіб під час проведення заходів державного нагляду (контролю) для врахування в роботі з метою недопущення аналогічних випадків.
Наприкінці заходу Сергій Дрозд особливо наголосив на важливості взаємодії між відділом юридичного забезпечення та управлінням гірничого нагляду, управлінням з питань праці та управлінням нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки. В свою чергу Ганна Зуб звернула увагу на дотримання законодавства України про працю інспекторами праці.

наведіть курсор на зображення для зміни кадру

Завідувач сектору взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв'язків та з питань Євроінтеграції, головний редактор та адміністратор офіційної сторінки Головного управління Держпраці у Донецькій області. Для зв'язку використовуйте посилання нижче на соціальні мережи.