У Маріуполі проведено спільний захід представників ГУ Держпраці у Донецькій області з представниками Маріупольського міського центру зайнятості

0
273

На виконання доручення Прем’єр-міністра України В. Гройсмана щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії для детінізації ринку праці 1 жовтня у Маріуполі будо проведено спільний захід Головного управління Держпраці у Донецькій області з представниками Маріупольського міського центру зайнятості та роботодавцями м. Маріуполь. У спільній нараді взяли участь 37 роботодавців міста Маріуполя.
Фахівці ГУ Держпраці роз’яснили роботодавцям переваги офіційного укладання трудового договору з працівниками, про відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2018 року – 111 690 грн.). Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.
Особливу увагу роботодавців зосереджено на виконанні робіт працівниками згідно складених цивільно-правових договорів.
Фахівці надали обґрунтовані відповіді на всі запитання, які цікавлять роботодавців.