Посадові особи Управління проводять заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці

0
170

Представники Головного управління Держпраці у Донецькій області спільно з фахівцями Державної фіскальної служби України, Пенсійного фонду України, Центру зайнятості, Управління соціального захисту населення виконавчого комітету проводять заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.
Мобільна групи 25 вересня відвідала більше 25 суб’єктів господарської діяльності міста Костянтинівка з метою надання роз’яснень вимог чинного законодавства. Присутнім було зазначено, що згідно ч.2 ст.2 КЗпП України наймані працівники реалізують право на працю шляхом укладання трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Під трудовим договором у законодавстві розуміють угоду між працівником та власником підприємства, у відповідності з яким працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства зобов’язується виплачувати працівнику заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Відповідно до вимог ст. 24 КЗпП України «При укладенні трудового договору громадянин зобов’язані подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, — також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи. Укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу. Відповідно до ч. 3 статті 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. В ході роботи мобільної групи роботодавцям, працівникам та іншим особам були зазначені економічні, соціальні і трудові гарантії найманих працівників гарантовані державою. Роботодавців також попередили про ризики неофіційного оформлення, а всім бажаючим надали пам’ятки про переваги офіційного працевлаштування.
Адже саме реалізація інформаційно-роз’яснювальної роботи сприяє підвищенню ефективності державної політики щодо захисту трудових прав людей, зменшенню застосування незадекларованої праці.