Представники відділу контролю південного напрямку здійснюють заходи контролю за додержанням законодавства про працю 0 36

Згідно зі ст.3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Кожна людина має невід’ємне право на життя (ст.27 Конституції України), на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується; на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом (ст.43 Конституції України).

Відповідно до п.1 ст.3 Закону України від 21.06.2018 №2469-VІІ  «Про національну безпеку України» державна політика у сферах національної безпеки і оборони спрямована, зокрема, на захист людини і громадянина — їхніх життя і гідності, конституційних прав і свобод, безпечних умов життєдіяльності.

Конституційний Суд України вважає невиплату заробітної плати посяганням на право на  саме життя, оскільки останнє є реальним лише тоді, коли  матеріально забезпечене (правова позиція, викладена в Рішенні  Конституційного Суду України від 29 січня  2008 року №2-рп/2008).

Інспекторами праці відділу контролю південного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області здійснено заходи контролю за додержанням законодавства про працю 100% підприємств-боржників. За результатами інспекційних відвідувань:

– винесено приписи про усунення порушень;

– прийнято постанови про накладення штрафів відповідно до ст.265 КЗпП України;

– керівників суб’єктів господарювання притягнуто до адміністративної відповідальності.

Протягом І кварталу 2018 року на виконання приписів погашено  майже 1 млн. грн. заборгованої заробітної плати. Так, керівництво ТОВ «Маріупольський КХП» за результатами відвідування, до граничного терміну погашення заборгованості, визначеного у Приписі, погасило всю суму заборгованості (0,3 млн. грн.) із виплати заробітної плати працівникам підприємства.

Головне управління Держпраці у Донецькій області закликає всіх роботодавців виконувати свій конституційний обов’язок – своєчасно платити заробітну плату працівникам, сплачувати відповідні податки і збори.

Попередня статтяНаступна стаття

Представники ГУ Держпраці у Донецькій області приймають активну участь у спільних цільових профілактичних заходах під умовною назвою «Мігрант» 0 16

На минулому тижні головний державний інспектор контролю південного напрямку управління з питань праці Валерій Бєляков прийняв участь у спільному рейді по м.Маріуполь з представниками Головного управління ДМС у Донецькій області, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Донецького прикордонного загону, Управління патрульної поліції в Донецькій області.

Іноземним громадянам, які здійснюють підприємницьку діяльність, працівникам-іноземцям були роз’яснені вимоги КЗпП України. Зокрема, роботодавцям було повідомлено, що згідно з вимогами абз.2 ч.2 ст.265 КЗпП України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні – 111 690 грн.) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Під час заходу були виявлені ризики використання праці іноземців, які легально перебувають та мають право на працю в Україні, проте з якими, ймовірно, не укладено трудовий договір. Після роз’яснення трудового законодавства фізичні особи-підприємці виявили бажання не допускати порушень законодавства та права працівника на працю і соціальний захист. Саме превентивні міри мають допомогти бути обізнаними обом сторонам трудового процесу, – і роботодавцю, і працівнику, своєчасно запобігти помилкам та небажаним штрафам.

Інспектори транспортного відділу провели круглий стіл на станції Краматорськ ПАТ «Укрзалізниця» 0 15

14 серпня у структурному підрозділі вокзалу станції Краматорськ РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» головні державні інспектори на транспорті та зв’язку управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Юлія Кравцова та Ігор Сиднєв провели круглий стіл, під час якого обговорили питання щодо мінімальних вимог безпеки під час роботи з екранними пристроями та вимоги щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями, затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 14.02.2018 № 207.

Посадові особи Управління Держпраці проінформували, що перед початком роботи необхідно очищати екранні пристрої від пилу та інших забруднень. Після закінчення роботи екранні пристрої слід відключати від електричної мережі. У разі виникнення аварійної ситуації необхідно негайно відключити екранний пристрій від електричної мережі.

На всі питання працівників СП вокзал станції Краматорськ РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» інспекторами надано вичерпні відповіді.