Інспектор Управління проводила лекцію у ТОВ “СПЕЦБУД” 0 51

7 серпня головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами Наталія Шевченко провела превентивну та інформаційно-роз’яснювальну роботу за темами: «Загальні питання охорони праці» та «Безпечне виконання будівельно-монтажних робіт. Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках».
В процесі роботи розглянули Державні будівельні норми України ДБН А.3.2-2-2009 Охорона праці та промислова безпека в будівництві, вимоги до розробки, до обов’язкової експертизи та до складу Проекту виробництва робіт. Звернули увагу на організацію будівельних майданчиків, робочих дільниць та робочих місць, експлуатацію засобів підмощування, ручного електроінструменту та слюсарного інструменту та на безпечне виконання земляних, кам’яних, бетонних, монтажних, оздоблювальних робіт. 
Державний інспектор проінформувала про порядок проведення навчання відповідальних осіб та робітників, що виконують роботи підвищеної небезпеки стосовно виконання будівельно-монтажних робіт, робіт на висоті.
Також акцентували увагу на своєчасне (не пізніше ніж за 30 календарних днів) направлення інформації територіальному органу Держпраці, а саме попередньої інформації про виконання будівельних робіт, яка додана додатком 2 до «Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках», а також на розробку заходів запобігання впливу на працівників лікарень і населення небезпечних і шкідливих факторів.

Попередня статтяНаступна стаття

Представники ГУ Держпраці у Донецькій області приймають активну участь у спільних цільових профілактичних заходах під умовною назвою «Мігрант» 0 16

На минулому тижні головний державний інспектор контролю південного напрямку управління з питань праці Валерій Бєляков прийняв участь у спільному рейді по м.Маріуполь з представниками Головного управління ДМС у Донецькій області, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Донецького прикордонного загону, Управління патрульної поліції в Донецькій області.

Іноземним громадянам, які здійснюють підприємницьку діяльність, працівникам-іноземцям були роз’яснені вимоги КЗпП України. Зокрема, роботодавцям було повідомлено, що згідно з вимогами абз.2 ч.2 ст.265 КЗпП України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні – 111 690 грн.) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Під час заходу були виявлені ризики використання праці іноземців, які легально перебувають та мають право на працю в Україні, проте з якими, ймовірно, не укладено трудовий договір. Після роз’яснення трудового законодавства фізичні особи-підприємці виявили бажання не допускати порушень законодавства та права працівника на працю і соціальний захист. Саме превентивні міри мають допомогти бути обізнаними обом сторонам трудового процесу, – і роботодавцю, і працівнику, своєчасно запобігти помилкам та небажаним штрафам.

Інспектори транспортного відділу провели круглий стіл на станції Краматорськ ПАТ «Укрзалізниця» 0 15

14 серпня у структурному підрозділі вокзалу станції Краматорськ РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» головні державні інспектори на транспорті та зв’язку управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Юлія Кравцова та Ігор Сиднєв провели круглий стіл, під час якого обговорили питання щодо мінімальних вимог безпеки під час роботи з екранними пристроями та вимоги щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями, затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 14.02.2018 № 207.

Посадові особи Управління Держпраці проінформували, що перед початком роботи необхідно очищати екранні пристрої від пилу та інших забруднень. Після закінчення роботи екранні пристрої слід відключати від електричної мережі. У разі виникнення аварійної ситуації необхідно негайно відключити екранний пристрій від електричної мережі.

На всі питання працівників СП вокзал станції Краматорськ РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» інспекторами надано вичерпні відповіді.