У ДонОДА провели засідання обласної міжвідомчої комісії з підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році 0 78

19 липня в приміщенні Донецької обласної державної адміністрації було проведено позачергове засідання обласної міжвідомчої комісії з підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році. Засідання комісії проводилось під головуванням заступника голови Донецької обласної державної адміністрації Ігоря Стокоза. У роботі засідання комісії брали участь: уповноважений у справах людини в Україні, народний депутат України Людмила Денисова та заступник директора департаменту оздоровлення та санаторно-курортного лікування, начальник відділу нормативно-методичного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей Міністерства соціальної політики України Віктор Древаль. До роботи комісії були запрошені також представники управлінь облдержадміністрації і територіальних відділень центральних органів виконавчої влади, які брали участь у роботі обласної міжвідомчої комісії з підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році. Представником Головного управління Держпраці у Донецькій області у роботі комісії був головний державний інспектор відділу нагляду в агропромисловому комплексі, житлово-комунальному господарстві та соціально-культурній сфері управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Сергій Андреєв. 


Під час засідання комісії були висвітлені проблемні питання щодо забезпечення безпеки перебування дітей в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку у зв’язку з обставинами події, що сталася в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Орлятко» Донецької області. 17.07.2018 року у цьому закладі стався масовий спалах гострого гастроентероколіту у близько 100 дітей. Також були розглянути проблемні питання щодо налагодження взаємодії всіх причетних до організації оздоровлення та відпочинку дітей структур, які потребують першочергового вирішення.
Було відмічено, що в таких ситуаціях особливу роль відіграє діяльність всіх причетних структур з забезпечення контролю заходів щодо якісного та безпечного оздоровлення та відпочинку дітей, кожному в своєму напрямку.

Попередня статтяНаступна стаття

Представники ГУ Держпраці у Донецькій області приймають активну участь у спільних цільових профілактичних заходах під умовною назвою «Мігрант» 0 16

На минулому тижні головний державний інспектор контролю південного напрямку управління з питань праці Валерій Бєляков прийняв участь у спільному рейді по м.Маріуполь з представниками Головного управління ДМС у Донецькій області, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Донецького прикордонного загону, Управління патрульної поліції в Донецькій області.

Іноземним громадянам, які здійснюють підприємницьку діяльність, працівникам-іноземцям були роз’яснені вимоги КЗпП України. Зокрема, роботодавцям було повідомлено, що згідно з вимогами абз.2 ч.2 ст.265 КЗпП України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні – 111 690 грн.) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Під час заходу були виявлені ризики використання праці іноземців, які легально перебувають та мають право на працю в Україні, проте з якими, ймовірно, не укладено трудовий договір. Після роз’яснення трудового законодавства фізичні особи-підприємці виявили бажання не допускати порушень законодавства та права працівника на працю і соціальний захист. Саме превентивні міри мають допомогти бути обізнаними обом сторонам трудового процесу, – і роботодавцю, і працівнику, своєчасно запобігти помилкам та небажаним штрафам.

Інспектори транспортного відділу провели круглий стіл на станції Краматорськ ПАТ «Укрзалізниця» 0 15

14 серпня у структурному підрозділі вокзалу станції Краматорськ РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» головні державні інспектори на транспорті та зв’язку управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Юлія Кравцова та Ігор Сиднєв провели круглий стіл, під час якого обговорили питання щодо мінімальних вимог безпеки під час роботи з екранними пристроями та вимоги щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями, затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 14.02.2018 № 207.

Посадові особи Управління Держпраці проінформували, що перед початком роботи необхідно очищати екранні пристрої від пилу та інших забруднень. Після закінчення роботи екранні пристрої слід відключати від електричної мережі. У разі виникнення аварійної ситуації необхідно негайно відключити екранний пристрій від електричної мережі.

На всі питання працівників СП вокзал станції Краматорськ РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» інспекторами надано вичерпні відповіді.