22 червня у Покровську відбулось засідання колегії Головного управління Держпраці у Донецькій області щодо підведення підсумків роботи управління з питань праці у січні-травні 2018 року та планування завдань для подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері дотримання законодавства про працю.
Управлінням з питань праці протягом цього періоду проведено 71 інспекційне відвідування щодо дотримання законодавства про працю, внесено 58 приписів, складено та передано до суду 34 протоколи, винесено 14 судових рішень щодо адміністративних стягнень, з них 11 з накладенням штрафних санкцій. Сума штрафних санкцій, які накладено на посадових осіб, винних у порушенні трудового законодавства та законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 5 950 грн. Винесено 2 постанови за ст. 188-6 КУпАП, на суму – 2 754 грн. Направлено 14 матеріалів до правоохоронних органів, з них внесено 3 інформації до ЄРДР. На підставі інспекційних відвідувань прийнято 96 рішень про накладення фінансових санкцій відповідно до ст.265 КЗпП України на суму 46 967 066, 00 грн.

Протягом 5 місяців 2018 року забезпечено 27958 фактів укладення (оформлення) трудових відносин між роботодавцями та працівниками Донецької областіЗаступник начальника - Ганна Зуб
Слід відмітити, що протягом цього періоду було проведено 7 інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання з питань дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, виявлено 730 працівників, де було порушено законодавство щодо мінімальних гарантій в оплаті праці. Внесено 5 приписів. Складено 6 постанов про накладення штрафу відповідно до ст.265 КЗпП України на суму 9 423 070 гривень.
У ході колегії звернули увагу присутніх на взаємодію з органами місцевого самоврядування з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. А саме, протягом 5 місяців проведено 74 семінари, направлено 399 листів з питань реалізації визначених повноважень, проведено 152 консультації з інспекторами праці ОМС. Проведено навчання з інспекторами праці органів місцевого самоврядування у м. Дніпро (за участю Держпраці) та проведено нараду у м. Покровськ. Проведено навчання інспекторів праці ОМС ІС “Візит”. Прийнято участь у роботі міжвідомчих робочих груп, з початку року проведено 116 засідань.
У результаті спільної роботи складено 15 постанов про накладення штрафу відповідно до ст.265 КЗпП на суму – 6656724 грн.
Також обговорювалась взаємодія з Головним управлінням Державної фіскальної служби у Донецькій області, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області та органами місцевого самоврядування з питань детінізації доходів і легалізації трудових відносин.
З даного питання виступав заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Сергій Полєсов.За інформацією ПФУ з початку року здійснено 16 інспекційних відвідувань, в яких 100% встановлені порушення законодавства про працю, застосовані штрафні санкції згідно ст.265 КЗпП України у сумі – 25 773 795,0 грн.
Інформація ДФС, яка надходила до ГУ Держпраці відпрацьована на 100%, накладено штрафні санкції на суму 108 800,0 грн.
Стан травматизму у будівельній галузі, на транспорті та у металургії – одне з важливих питань, яке було також розглянуто на засіданні.

За 5 місяців 2018 року кількість нещасних випадків у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року залишилась незмінною – 86, зі смертельним наслідком – збільшилась на 3 випадки (тобто – 8 у 2018 році та 5 у 2017 році)

Посадові особи ГУ Держпраці у Донецькій області заслухали керівників підприємств, на яких допущений травматизм у поточному році в металургійній галузі, а саме: директора з охорони праці та промислової безпеки ПрАТ «Авдіївський коксохімічний завод» Володимира Гридяєва, в.о. начальника управління з питань охорони праці ПрАТ «ММК ім. Ілліча» Олега Дороніна, начальника відділу охорони праці і техніки безпеки ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» Віктора Кутіцкого, директора з охорони праці, промислової безпеки та екології ПрАТ «МК «Азовсталь» Андрія Савченка, начальника відділу з профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області Павла Кабакова. Тож, слід зазначити, що комісіями з розслідування нещасних випадків розробляються заходи щодо усунення причин настання нещасних випадків. Відділами Управління встановлено контроль за виконанням цих заходів. Також проводяться превентивні заходи, направленні на зниження виробничого травматизму.

Завідувач сектору взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв'язків та з питань Євроінтеграції, головний редактор та адміністратор офіційної сторінки Головного управління Держпраці у Донецькій області. Для зв'язку використовуйте посилання нижче на соціальні мережи.