Відбулося засідання комісії зі спеціального розслідування аварії з груповим нещасним випадком на ПАТ «ШУ «Покровське» 0 85

15 червня на виконання доручення Державної служби України з питань праці на ПАТ «ШУ «Покровське» під головуванням начальника відділу гірничотехнічного нагляду у Покровському регіоні Євгена Анищенка відбулося засідання комісії зі спеціального розслідування аварії з груповим нещасним випадком, яка сталася 16.04.2018 року 0 22 годині 50 хвилин у виробках 2 південної лави блоку №7 пласта d4 ПАТ «ШУ «Покровське» в результаті спалаху метано-повітряної суміші під час виконання підземних робіт. Внаслідок аварії 7 працівників ПАТ «ШУ «Покровське» отримали опіки та травми різного ступеню тяжкості.
Своєчасне та об`єктивне розслідування аваріїї ускладнено тим фактом, що в процессі ліквідації аварії виробки аварійної дільниці були ізольовані вибухостійкими перемичками, внаслідок чого на сьогодні відсутня можливість обстеження аварійної дільниці членами експертної комісії, що була створена наказом Головного управлінння Держпраці у Донецькій області, та закінчення спеціального розслідування аварії з видачею постраждалим актів проведення спеціального розслідування за формою Н-5 та Актів про нещасний випадок на виробництві за формою Н-1.
З метою забезпечення захисту прав потерпілих на соціальні гарантії, передбачені законодавством України, на засіданні комісії зі спеціального розслідування було розглянуто коллективне звернення робітників ПАТ «ШУ «Покровське», потерпілих внаслідок групового нещасного випадку, та ухвалено рішення щодо складання тимчасових актів за формою Н-1 на кожного потерпілого. Зазначене рішення дозволить постраждалим отримати страхові виплати, передбачені чинним законодавством, не чекаючи закінчення розслідування. Зазначена норма передбачена п. 47 «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою КМУ №1232 від 30.11.2011 р.

Попередня статтяНаступна стаття

Представники ГУ Держпраці у Донецькій області приймають активну участь у спільних цільових профілактичних заходах під умовною назвою «Мігрант» 0 16

На минулому тижні головний державний інспектор контролю південного напрямку управління з питань праці Валерій Бєляков прийняв участь у спільному рейді по м.Маріуполь з представниками Головного управління ДМС у Донецькій області, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Донецького прикордонного загону, Управління патрульної поліції в Донецькій області.

Іноземним громадянам, які здійснюють підприємницьку діяльність, працівникам-іноземцям були роз’яснені вимоги КЗпП України. Зокрема, роботодавцям було повідомлено, що згідно з вимогами абз.2 ч.2 ст.265 КЗпП України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні – 111 690 грн.) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Під час заходу були виявлені ризики використання праці іноземців, які легально перебувають та мають право на працю в Україні, проте з якими, ймовірно, не укладено трудовий договір. Після роз’яснення трудового законодавства фізичні особи-підприємці виявили бажання не допускати порушень законодавства та права працівника на працю і соціальний захист. Саме превентивні міри мають допомогти бути обізнаними обом сторонам трудового процесу, – і роботодавцю, і працівнику, своєчасно запобігти помилкам та небажаним штрафам.

Інспектори транспортного відділу провели круглий стіл на станції Краматорськ ПАТ «Укрзалізниця» 0 15

14 серпня у структурному підрозділі вокзалу станції Краматорськ РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» головні державні інспектори на транспорті та зв’язку управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Юлія Кравцова та Ігор Сиднєв провели круглий стіл, під час якого обговорили питання щодо мінімальних вимог безпеки під час роботи з екранними пристроями та вимоги щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями, затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 14.02.2018 № 207.

Посадові особи Управління Держпраці проінформували, що перед початком роботи необхідно очищати екранні пристрої від пилу та інших забруднень. Після закінчення роботи екранні пристрої слід відключати від електричної мережі. У разі виникнення аварійної ситуації необхідно негайно відключити екранний пристрій від електричної мережі.

На всі питання працівників СП вокзал станції Краматорськ РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» інспекторами надано вичерпні відповіді.