У відділі контролю південного напрямку навчали інспекторів праці ОМС в Маріуполі 0 96

Для забезпечення ефективної взаємодії та отримання практичних навичок роботи вже стало традицією проведення семінарів-нарад з колегами, інспекторами праці органів місцевого самоврядування.
Сьогодні, 23 травня, у м. Маріуполь, у відділі контролю південного напрямку управління з питань праці відбулося навчання інспекторів праці відділу аналізу податкових надходжень та контрольно-перевірочної роботи департаменту з питань економіки Маріупольської міської ради щодо роботи з інформаційною системою «Візит».
Головний державний інспектор відділу контролю південного напрямку Володимир Бірюков навчав колег з міської ради Романа Нестерко та Артема Аліпу навичкам роботи у ІС «Візит». Володимир Бірюков презентував інформаційну систему, інформував, що ІС «Візит» призначена для ведення обліку та аналізу інспекційних відвідувань інспекторами праці, ознайомив присутніх з функціональними можливостями системи.
Слід зазначити, що інспектори праці Маріупольської міської ради вже стали вагомою допомогою в частині здійснення контролю за дотриманням суб’єктами господарювання законодавства про працю, проведенні превентивних заходів. Лише протягом квітня-травня за участю інспекторів праці Маріупольської міської ради І. Толстопятової, Р. Нестерко та А. Аліпи проведено 4 заходи контролю з питань оформлення трудових відносин. Спільними зусиллями виявлено 7 неоформлених робітників на 6 об’єктах торгівлі. 
Нагадаємо, що ст. 265 КЗпП України за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, передбачено штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (на сьогодні – 111 690 грн. за кожного працівника).
Практика обміну інформацією, результати проведеного аналізу стану дотримання законодавства про працю допомагають виявити ризики та контролювати саме ті суб’єкти господарської діяльності, на яких існує ймовірність порушення законодавства про працю.

Попередня статтяНаступна стаття

Фахівець Управління прийняв участь у засіданні Великоновосілківської районної ради з питань безпечної життєдіяльності населення 0 7

Головним державним інспектором відділу нагляду в агропромисловому комплексі, житлово-комунальному господарстві та соціально-культурній сфері Головного управління Держпраці у Донецькій області Чапеком О.В. було прийнято участь у засіданні Великоновосілківської районної ради з питань безпечної життєдіяльності населення.

На засіданні обговорювались питання протипожежного захисту лісу та сільгоспугідь у Великоновосілківському районі, заходів щодо попередження нещасних випадків із людьми на воді, стану дотримання державних санітарних норм та правил в загальноосвітніх навчальних закладах та дитячих закладах освіти району та інше.

Представники відділу нагляду в хімічній промисловості та газовому комплексі провели протиаварійні тренування на АЗС у Маріуполі 0 13

13 та 14 серпня головні державні інспектори відділу нагляду в хімічній промисловості та газовому комплексі Алла Султанова та Віктор Торгунаков взяли участь у проведенні протиаварійних тренувань з персоналом багатопаливних АЗС у ПП “Фірма “Лілія” м. Маріуполь.

Під час навчань робітникам були нагадані основні вимоги до застосування засобів індивідуального захисту, проходження медичних оглядів та інструктажів з охорони праці. Теми навчань враховували особливості експлуатації обладнання під час високої температури навколишнього повітря.