Інспектори гірничого управління відвідали шахту ім. М.С. Сургая 0 86

Головний державний інспектор спеціалізованого відділу гірничого нагляду і контролю В. Шевкун та головний державний інспектор відділу гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні Ю. Черній на Державному підприємстві «Шахта ім. М.С. Сургая» провели семінар-нараду щодо доцільністі застосування дегазації пластів і вугленосного масиву, утилізації метану не лише для підвищення безпеки праці і довкілля, а й для отримання економічного зиску на шахтах України з обмеженими об’ємами метановиділення. 
Державні інспектори розповіли, що для боротьби з небезпечними скупченнями метану на шахтах із високим метановиділенням застосовують інтенсивне провітрювання гірничих виробок, дегазацію розроблюваних пластів, суміжних пластів і прошарків (супутників), вміщуючих порід та виробленого простору в цілому. Успішне застосування цих заходів дозволяє підтримувати вміст метану в гірничих виробках в межах норм, прийнятих Правилами безпеки у вугільних шахтах (ПБ), знімати або зменшувати обмеження на продуктивність виймальних комбайнів, збільшувати навантаження на очисні вибої за газовим фактором. 
Було звернено увагу, що ще одним аспектом проблеми видаленого з шахти метану є забруднення атмосфери. Основна частина метану, розбавленого у вихідному струмені шахти до концентрації 0,5…0.75 %, викидається в атмосферу вентиляторами головного провітрювання. Значна частина газу, вже вилученого з використанням дегазації, також викидається в атмосферу, що завдає значної шкоди навколишньому середовищу: метан належить до одного з шести газів, що створюють парниковий ефект, причому 1 тонна метану утримує таку кількість тепла в атмосфері, як 21 тонна СО2. Зменшення викидів метану є ще одним джерелом підвищення ефективності застосування дегазації шляхом продажу емісійних сертифікатів на зменшену величину викидів парникових газів. Економічний ефект від розв’язання проблеми досягається при комплексному підході до її розв’язання з урахуванням, крім зазначених вище факторів, ще й вартості каптованого метану як енергоносія. В цілому, перспективи нарощування уловлювання і корисної утилізації шахтного метану в Україні залежать від майбутніх обсягів видобутку вугілля, модернізації систем дегазації, запровадження технологій щодо використання вентиляційного метану та удосконалення законодавчої бази. Таким чином, видобуток метану вугільних родовищ має високий потенціал в Україні, однак вимагає розробки заходів з державної підтримки таких проектів, а також залучення провідних світових компаній, що володіють сучасними технологіями видобутку. Попередня дегазація вугільних пластів може не лише збільшити національний видобуток природного газу, а й сприяти підвищенню безпеки видобутку вугілля та зменшення викидів метану в атмосферу від цієї діяльності.

Попередня статтяНаступна стаття

Представники ГУ Держпраці у Донецькій області приймають активну участь у спільних цільових профілактичних заходах під умовною назвою «Мігрант» 0 16

На минулому тижні головний державний інспектор контролю південного напрямку управління з питань праці Валерій Бєляков прийняв участь у спільному рейді по м.Маріуполь з представниками Головного управління ДМС у Донецькій області, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Донецького прикордонного загону, Управління патрульної поліції в Донецькій області.

Іноземним громадянам, які здійснюють підприємницьку діяльність, працівникам-іноземцям були роз’яснені вимоги КЗпП України. Зокрема, роботодавцям було повідомлено, що згідно з вимогами абз.2 ч.2 ст.265 КЗпП України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні – 111 690 грн.) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Під час заходу були виявлені ризики використання праці іноземців, які легально перебувають та мають право на працю в Україні, проте з якими, ймовірно, не укладено трудовий договір. Після роз’яснення трудового законодавства фізичні особи-підприємці виявили бажання не допускати порушень законодавства та права працівника на працю і соціальний захист. Саме превентивні міри мають допомогти бути обізнаними обом сторонам трудового процесу, – і роботодавцю, і працівнику, своєчасно запобігти помилкам та небажаним штрафам.

Інспектори транспортного відділу провели круглий стіл на станції Краматорськ ПАТ «Укрзалізниця» 0 15

14 серпня у структурному підрозділі вокзалу станції Краматорськ РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» головні державні інспектори на транспорті та зв’язку управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Юлія Кравцова та Ігор Сиднєв провели круглий стіл, під час якого обговорили питання щодо мінімальних вимог безпеки під час роботи з екранними пристроями та вимоги щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями, затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 14.02.2018 № 207.

Посадові особи Управління Держпраці проінформували, що перед початком роботи необхідно очищати екранні пристрої від пилу та інших забруднень. Після закінчення роботи екранні пристрої слід відключати від електричної мережі. У разі виникнення аварійної ситуації необхідно негайно відключити екранний пристрій від електричної мережі.

На всі питання працівників СП вокзал станції Краматорськ РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» інспекторами надано вичерпні відповіді.