Фахівець Управління Держпраці у Донецькій області прийняла участь у проведенні круглого столу 0 90

     16 травня відбулось засідання круглого столу за темою: «Безпечне виконання робіт на висоті. Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках. Загальні питання охорони праці. Профілактика травматизму на виробництві» організованого завідувачем сектору страхових експертів з охорони праці Костянтинівського міського відділення Управління ВД ФСС України в Донецькій області Сергієм Кондратенко та головним державним інспектором відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами Наталією Шевченко для представників медичних закладів м. Костянтинівка.

     Головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами Наталія Шевченко розповіла про загальні вимоги до працівників, які допускаються до роботи на висоті, про підготовку робочих місць, зобов`язання роботодавця при підготовці робочих місць та працівників, які виконують роботи на висоті. Державний інспектор роз’яснила вимоги до засобів індивідуального захисту, вимоги безпеки під час виконання робіт з дробин, риштувань та помостів, вимоги безпеки під час проведення на висоті скляних робіт.

     Було розглянуто «Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках», затверджені Наказом Міністерства соціальної політики України від 23.06.2017 № 1050, організацію управління з охорони праці на будівельному майданчику, обов`язки замовника, обов`язки підрядника.

Фото Головне управління Держпраці у Донецькій області.

     Також акцентували увагу на своєчасне (не пізніше ніж за 30 календарних днів) направлення інформації територіальному органу Держпраці, а саме попередньої інформації про виконання будівельних робіт, яка додана додатком 2 до «Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках», а також на розробку заходів запобігання впливу на працівників лікарень і населення небезпечних і шкідливих факторів.

Фото Головне управління Держпраці у Донецькій області.

Попередня статтяНаступна стаття

Представники ГУ Держпраці у Донецькій області приймають активну участь у спільних цільових профілактичних заходах під умовною назвою «Мігрант» 0 16

На минулому тижні головний державний інспектор контролю південного напрямку управління з питань праці Валерій Бєляков прийняв участь у спільному рейді по м.Маріуполь з представниками Головного управління ДМС у Донецькій області, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Донецького прикордонного загону, Управління патрульної поліції в Донецькій області.

Іноземним громадянам, які здійснюють підприємницьку діяльність, працівникам-іноземцям були роз’яснені вимоги КЗпП України. Зокрема, роботодавцям було повідомлено, що згідно з вимогами абз.2 ч.2 ст.265 КЗпП України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні – 111 690 грн.) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Під час заходу були виявлені ризики використання праці іноземців, які легально перебувають та мають право на працю в Україні, проте з якими, ймовірно, не укладено трудовий договір. Після роз’яснення трудового законодавства фізичні особи-підприємці виявили бажання не допускати порушень законодавства та права працівника на працю і соціальний захист. Саме превентивні міри мають допомогти бути обізнаними обом сторонам трудового процесу, – і роботодавцю, і працівнику, своєчасно запобігти помилкам та небажаним штрафам.

Інспектори транспортного відділу провели круглий стіл на станції Краматорськ ПАТ «Укрзалізниця» 0 15

14 серпня у структурному підрозділі вокзалу станції Краматорськ РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» головні державні інспектори на транспорті та зв’язку управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Юлія Кравцова та Ігор Сиднєв провели круглий стіл, під час якого обговорили питання щодо мінімальних вимог безпеки під час роботи з екранними пристроями та вимоги щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями, затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 14.02.2018 № 207.

Посадові особи Управління Держпраці проінформували, що перед початком роботи необхідно очищати екранні пристрої від пилу та інших забруднень. Після закінчення роботи екранні пристрої слід відключати від електричної мережі. У разі виникнення аварійної ситуації необхідно негайно відключити екранний пристрій від електричної мережі.

На всі питання працівників СП вокзал станції Краматорськ РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» інспекторами надано вичерпні відповіді.