Спеціалісти Управління взяли участь у зустрічі представників Центру розвитку підприємницької діяльності в Покровську 0 84

16 травня у Покровському міському центрі зайнятості відбулась зустріч представників Центру розвитку підприємницької діяльності. Учасниками заходу стали: представники Покровського міського центру зайнятості, спеціаліст відділу економічного розвитку та торгівлі Покровської районної адміністрації, представник Покровської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Головного управління Держпраці у Донецькій області в особі головного державного інспектора відділу контролю західного напрямку управління з питань праці Олени Кузнєцової, а також майбутні підприємці міста.
Під час семінару присутнім надавалась інформація про грантові програми підтримки роботодавців-суб’єктів малого та середнього бізнесу.
Відвідувачі дізнались про нові умови участі в Регіональній програмі «Український донецький куркуль». Начальник Покровського міського центру зайнятості М. Толмачов зазначив: «Регіональна програма підтримки малого бізнесу набирає популярності. Місцеві органи влади зацікавлені, щоб в нашому місті було ще більше «куркулів», які зможуть працювати самі, розвивати економіку міста, і забезпечувати роботою інших, створюючи нові робочі місця».
В свою чергу, Оленою Кузнєцовою були надані роз’яснення відносно прийняття працівників на роботу. Особливу увагу було приділено процедурі укладення трудових договорів з найманими працівниками та відповідальності роботодавців за допущення працівників до роботи без належного оформлення найманої праці.

Попередня статтяНаступна стаття

Представники ГУ Держпраці у Донецькій області приймають активну участь у спільних цільових профілактичних заходах під умовною назвою «Мігрант» 0 16

На минулому тижні головний державний інспектор контролю південного напрямку управління з питань праці Валерій Бєляков прийняв участь у спільному рейді по м.Маріуполь з представниками Головного управління ДМС у Донецькій області, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Донецького прикордонного загону, Управління патрульної поліції в Донецькій області.

Іноземним громадянам, які здійснюють підприємницьку діяльність, працівникам-іноземцям були роз’яснені вимоги КЗпП України. Зокрема, роботодавцям було повідомлено, що згідно з вимогами абз.2 ч.2 ст.265 КЗпП України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні – 111 690 грн.) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Під час заходу були виявлені ризики використання праці іноземців, які легально перебувають та мають право на працю в Україні, проте з якими, ймовірно, не укладено трудовий договір. Після роз’яснення трудового законодавства фізичні особи-підприємці виявили бажання не допускати порушень законодавства та права працівника на працю і соціальний захист. Саме превентивні міри мають допомогти бути обізнаними обом сторонам трудового процесу, – і роботодавцю, і працівнику, своєчасно запобігти помилкам та небажаним штрафам.

Інспектори транспортного відділу провели круглий стіл на станції Краматорськ ПАТ «Укрзалізниця» 0 15

14 серпня у структурному підрозділі вокзалу станції Краматорськ РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» головні державні інспектори на транспорті та зв’язку управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Юлія Кравцова та Ігор Сиднєв провели круглий стіл, під час якого обговорили питання щодо мінімальних вимог безпеки під час роботи з екранними пристроями та вимоги щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями, затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 14.02.2018 № 207.

Посадові особи Управління Держпраці проінформували, що перед початком роботи необхідно очищати екранні пристрої від пилу та інших забруднень. Після закінчення роботи екранні пристрої слід відключати від електричної мережі. У разі виникнення аварійної ситуації необхідно негайно відключити екранний пристрій від електричної мережі.

На всі питання працівників СП вокзал станції Краматорськ РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» інспекторами надано вичерпні відповіді.