Спеціаліст гірничого управління читала лекцію студентам ДонНТУ 0 89

15 травня головний державний інспектор спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Анастасія Варавенко провела семінар зі студентами групи «ТПМм-16» ДВНЗ «Донецький національний технічний університет» на тему: «Історія нагляду за охороною праці в Україні».

У ході семінару посадова особа ГУ Держпраці у Донецькій області ознайомила студентів з історією виникнення охорони праці в Україні та подальший її розвиток і реорганізацію в окремий державний регулюючий орган. Зокрема, зазначено, що у 2000 році після декількох реорганізацій було утворено Державний департамент з нагляду за охороною праці та соціальної політики зі штатною чисельністю працівників територіальних управлінь Держнаглядохоронпраці 2733 осіб.

Проте ці реорганізації на етапі змін форм власності в суспільстві і розвитку ринкової економіки виявилися недостатньо ефективними, тому в 2002 році було створено Державний комітет України по нагляду за охороною праці, як центральний орган виконавчої влади. Декілька трансформувалася і політика здійснення державного нагляду за охороною праці, який зазначив чіткі ознаки спеціалізації, перш за все по травмонебезпечних галузей виробництва і об’єктів підвищеної небезпеки.

10 вересня 2014 року Поставою Кабінету Міністрів №442 шляхом злиття Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки і Державної інспекції з питань праці було утворено центральний орган виконавчої влади – Державна служба України з питань праці (Держпраці).
Також А.О. Варавенко розповіла присутнім про засади Закону України «Про охорону праці». Особливу увагу було звернуто на права громадян на охорону їх життя і здоров’я у процесі трудової діяльності, а також відповідальність керівників підприємств щодо забезпечення виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці відносно прав робітників в області охорони праці.

Попередня статтяНаступна стаття

Представники ГУ Держпраці у Донецькій області приймають активну участь у спільних цільових профілактичних заходах під умовною назвою «Мігрант» 0 16

На минулому тижні головний державний інспектор контролю південного напрямку управління з питань праці Валерій Бєляков прийняв участь у спільному рейді по м.Маріуполь з представниками Головного управління ДМС у Донецькій області, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Донецького прикордонного загону, Управління патрульної поліції в Донецькій області.

Іноземним громадянам, які здійснюють підприємницьку діяльність, працівникам-іноземцям були роз’яснені вимоги КЗпП України. Зокрема, роботодавцям було повідомлено, що згідно з вимогами абз.2 ч.2 ст.265 КЗпП України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні – 111 690 грн.) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Під час заходу були виявлені ризики використання праці іноземців, які легально перебувають та мають право на працю в Україні, проте з якими, ймовірно, не укладено трудовий договір. Після роз’яснення трудового законодавства фізичні особи-підприємці виявили бажання не допускати порушень законодавства та права працівника на працю і соціальний захист. Саме превентивні міри мають допомогти бути обізнаними обом сторонам трудового процесу, – і роботодавцю, і працівнику, своєчасно запобігти помилкам та небажаним штрафам.

Інспектори транспортного відділу провели круглий стіл на станції Краматорськ ПАТ «Укрзалізниця» 0 15

14 серпня у структурному підрозділі вокзалу станції Краматорськ РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» головні державні інспектори на транспорті та зв’язку управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Юлія Кравцова та Ігор Сиднєв провели круглий стіл, під час якого обговорили питання щодо мінімальних вимог безпеки під час роботи з екранними пристроями та вимоги щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями, затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 14.02.2018 № 207.

Посадові особи Управління Держпраці проінформували, що перед початком роботи необхідно очищати екранні пристрої від пилу та інших забруднень. Після закінчення роботи екранні пристрої слід відключати від електричної мережі. У разі виникнення аварійної ситуації необхідно негайно відключити екранний пристрій від електричної мережі.

На всі питання працівників СП вокзал станції Краматорськ РФ «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» інспекторами надано вичерпні відповіді.