На ВП «Шахта «Центральна» стався нещасний випадок зі смертельним наслідком 0 109

      14 травня 2018 року о 10 годині 10 хвилин на ВП «Шахта «Центральна» ДП «Мирноградвугілля» стався нещасний випадок зі смертельним наслідком з гірником підземним III розряду дільниці ШТ 1987 року народження, під час виконання роботи з підвищенню небезпекою, а саме при зачистці вугілля в нижній частині бункер-скату гор. 622 м гірник зірвався в загрузку ствола №2 «біс».
Відповідно до наказу Головного управління Держпраці у Донецькій області розпочато роботу комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку.
Слід відмітити, що 15 травня 2017 року на ВП «Шахта «Центральна» ДП «Мирноградвугілля» стався аналогічний випадок за аналогічними обставинами з машиністом підземних установок 1996 року народження.

Попередня статтяНаступна стаття

На ВП «Шахта «Центральна» ДП «Мирноградвугілля» спеціалісти управління гірничого нагляду провели семінар 0 35

     6 вересня на ВП «Шахта «Центральна» ДП «Мирноградвугілля» головний державний інспектор відділу гірничотехнічного нагляду У Покровському регіоні С. Дзюба та головний державний інспектор спеціалізованого відділу гірничого нагляду і контролю А. Заморєєв провели семінар на тему: «Утримання та ремонт гірничих виробок».

     В ході семінару було зазначено, що технічний стан горизонтальних і похилих діючих виробок має перевірятися (для виробок із анкерним кріпленням – із записами у журнал  встановленого зразка) посадовими  особами  дільниць, у веденні яких вони знаходяться: гірничими  майстрами дільниць – щозмінно, начальниками дільниць або їх заступниками (помічниками) – щодобово, гірничими майстрами ВТБ – під час контролю стану рудникової атмосфери. Усі діючі виробки протягом всього строку експлуатації мають утримуватися в справному стані, чистоті та відповідати вимогам «Правил безпеки у вугільних шахтах».

     Щорічно маркшейдерська служба станом на 1 число наступного року має проводити облікові та вимірювальні роботи щодо визначення загальної довжини гірничих виробок, у тому числі із незадовільним станом, за перерізом, зазорами, висотою, та виробок з локомотивною відкаткою за профілем рейкових колій. Результати вимірювальних робіт повинні бути   розглянуті комісією під головуванням головного інженера. На шахті має розроблятись програма скорочення гірничих виробок із незадовільним станом.

 

На шахті “Центральна” у Мирнограді представники Управління Держпраці проводили семінар 0 37

29 серпня головним державним інспектором відділу гірничотехнічного нагляду у Покровському регіоні Воробйовим Р.В. на ВП «Шахта «Центральна» ДП «Мирноградвугілля» за участю фахівців підприємства було проведено семінар на тему: «Рудникове повітря та вентиляційні мережі шахт». В ході семінару було зазначено, що витрати повітря для провітрювання шахт визначається у відповідності з вимогами чинного законодавства.

Провітрювання шахти повинне бути стійким. Вміст кисню в гірничихвиробках повинен становити не менше 20% (за об’ємом). Вміст кисню необхідно визначати автоматичними переносними приладами або газовизначальниками.

Концентрація метану в рудниковому повітрі не повинна перевищувати гранично допустимі величини.Концентрація діоксиду вуглецю (вуглекислого газу) в атмосфері гірничих виробок не повинна перевищувати: на робочих місцях, у вихідних струменях виїмкових дільниць та тупикових виробок – 0,5%; у виробках з вихідним струменем крила, горизонту і шахти в цілому – 0,75%; при проведенні і відновленні виробок по завалу – 1%. Концентрація водню в зарядних камерах не повинна перевищувати 0,5%. Концентрація шкідливих газів в атмосфері гірничих виробок не повинна перевищувати ГДК.

Окремо було зазначено, що на газових шахтах у разі зупинки головних або допоміжних вентиляторних установок або при порушенні провітрювання необхідно припинити роботи у гірничих виробках, де порушено провітрювання, негайно вивести працівників у виробки зі свіжим струменем повітря, зняти напругу з електроустаткування.