У Маріуполі відзначили Всесвітній День охорони праці 0 501

10 травня у Палаці культури «Молодіжний» міста Маріуполь відбулось урочисте святкування з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. З вступною промовою виступив заступник міського голови Сергій Захаров та начальник управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Сергій Попов.

Цитата
Так уже повелося, що коли говорять про охорону праці, при такій розмові присутні представники підприємства, міської влади, державних контролюючих органів, Фонду соціального страхування, профспілок, то це, як правило, розслідування якого-небудь нещасного випадку на виробництві – подія трагічна і важка. Тому дуже приємно бачити сьогодні усіх вас зі світлими обличчями, говорити про охорону праці та вітати з нашим спільним святом! Бажаю всім гарного настрою, отримати масу позитивних емоцій, і щоб термін «охорона праці» в вашому житті асоціювався лише з хорошими враженнями!Сергій Попов

У першому розділі програми були вшановані призери міського конкурсу дитячого малюнку з охорони праці 2018 року.

Начальник відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Михайло Хайлов від імені організаційного комітету привітав дітей та передав переможцям почесні грамоти управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки та пам’ятні подарунки від соціальних партнерів.

Цитата
«Це свято в черговий раз в теплі квітневі дні сколихнуло всі трудові колективи, змусило згадати про такий важливий напрям як охорона праці на виробництві, стало стимулом до пошуку рішень щодо поліпшення стану охорони праці на кожному робочому місці. Приємно усвідомлювати, що тут зібрана, не побоюся цього слова, еліта фахівців в області охорони праці – справжні професіонали своєї справи. Але давайте звернемо свій погляд до витоків, адже охорона праці починається не з заводської прохідної і не з кабінету з охорони праці. Турбота про власну безпеку, правильний спосіб поведінки знаходяться в нашій підсвідомості, яка формується з малих років. Тому державним органом, який реалізовує державну політику з промислової безпеки та охорони праці – на сьогодні це Державна служба України з питань праці, взято курс на виховання в молодіжному середовищі культури охорони праці, залучення з малих років до даного напрямку. Так в 2018 році пройшов вже 7-й за рахунком Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Конкурс вже традиційно організовується редакцією Науково-виробничого журналу «Охорона праці» за підтримки Держпраці. Хлопчики і дівчатка! Дякую вам за ваші малюнки! Багато з них представлені на виставках, будуть опубліковані в газетах і на сайтах, вивішені в міському транспорті нашої області. Це дозволить вашим мамам і татам задуматися про необхідність дотримуватися правил охорони праці, турбуватися як про своє здоров’я, так і здоров’я оточуючих. І як знати, можливо це призведе в результаті до збереження чогось життя або запобіжить від виробничого каліцтва!Михайло Хайлов

У другому розділі програми заступник міського голови Сергій Захаров передав привітання та почесні грамоти міського голови кращим фахівцям з охорони праці на підприємствах міста Маріуполь.

Для участі у третьому розділі – нагородження кращих підприємств міста з охорони праці, що посіли призові місця у міському огляді-конкурсі за результатами роботи у 2017 році, ведуча програми запросила на сцену голову та членів Маріупольського організаційного комітету: заступника міського голови Сергія Захарова, начальника управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Сергія Попова, начальника відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Михайла Хайлова, начальника відділу гігієни праці Володимира Стичінського, начальника Маріупольського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області Поліну Даглі.

Члени оргкомітету виступили з короткими привітальними промовами.  Так, Михайло Хайлов серед іншого зазначив:

Маю нагоду привітати підприємства, які показали найкращі результати, і відзначити, що на плечі членів оргкомітету лягла велика відповідальність при визначенні переможців. Адже за кожним найменуванням підприємства стоїть праця багатотисячного колективу трудящих, і кожен з них має право пишатися спільним досягненнямМихайло Хайлов

Сергій Захаров передав представникам підприємств почесні грамоти та кубки.

Присутні у залі діти з батьками, представники підприємств та організацій, міської влади, посадові особи Головного управління Держпраці у Донецькій області щиро нагороджували оплесками всіх переможців, а також виступи творчих колективів палацу культури, що чередувалися з нагородженнями та промовами.

Наприкінці програми Михайло Хайлов привітав інспекторів-ветеранів та передав їм почесні грамоти Головного управління Держпраці у Донецькій області та пам’ятні подарунки від соціальних партнерів.

Мені пощастило в досить молодому віці потрапити в згуртований колектив держінспекції з охорони праці, колектив, основний кістяк якого складали люди, які присвятили багато років свого життя службі в галузі охорони праці. Ці люди завдяки своїй щоденній праці, раз і назавжди зайнятій принциповій позиції з приводу пріоритетності здоров’я і життя людини, впевнений, врятували не одну сотню людських життів, запобігли чималій кількості нещасних випадків на виробництві. І нехай дуже шкода було розлучатися з кожним з них, проводжаючи на заслужений відпочинок, але від кожного нашого ветерана ми – молоді інспектори брали найкраще: знання з охорони праці, людські та професійні якості, відданість спільній справіМихайло Хайлов
Попередня статтяНаступна стаття

У Маріуполі обговорили легальне перебування іноземців на території України та їх офіційне працевлаштування 0 12

У Маріуполі в Дирекції по персоналу та адміністрації ПрАТ «МК «Азовсталь» 14 серпня проводився круглий стіл з питаннь легального перебування іноземців на території України, офіційного працевлаштування іноземних громадян, отримання дозволів на застосування праці іноземців.

У заході прийняла участь заступник директора Маріупольського міського центру зайнятості Світлана Міщенко, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Ольга Валова та заступник начальника відділу контролю південного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці у Донецькій області Наталя Морозова.

Наталя Морозова інформувала про те, що позапланові заходи зі здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про зайнятість населення проводяться відповідно до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю)у сфері господарської діяльності». Проте на сьогодні такі заходи не здійснюються у зв’язку з дією мораторію на території проведення антитерористичної операції.

Крім того, Морозова Н. зупинилася на правових та соціальних наслідках використання праці без належного оформлення трудових відносин, доповіла про результати контролю законодавства про працю щодо виявлення неоформлених працівників.

Представники ГУ Держпраці у Донецькій області приймають активну участь у спільних цільових профілактичних заходах під умовною назвою «Мігрант» 0 16

На минулому тижні головний державний інспектор контролю південного напрямку управління з питань праці Валерій Бєляков прийняв участь у спільному рейді по м.Маріуполь з представниками Головного управління ДМС у Донецькій області, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Донецького прикордонного загону, Управління патрульної поліції в Донецькій області.

Іноземним громадянам, які здійснюють підприємницьку діяльність, працівникам-іноземцям були роз’яснені вимоги КЗпП України. Зокрема, роботодавцям було повідомлено, що згідно з вимогами абз.2 ч.2 ст.265 КЗпП України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні – 111 690 грн.) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Під час заходу були виявлені ризики використання праці іноземців, які легально перебувають та мають право на працю в Україні, проте з якими, ймовірно, не укладено трудовий договір. Після роз’яснення трудового законодавства фізичні особи-підприємці виявили бажання не допускати порушень законодавства та права працівника на працю і соціальний захист. Саме превентивні міри мають допомогти бути обізнаними обом сторонам трудового процесу, – і роботодавцю, і працівнику, своєчасно запобігти помилкам та небажаним штрафам.