Інспектор гірничого управління проводив нараду з фахівцями ВСП «Шахтоуправління «Білозерське» 0 113

Головний державний інспектор спеціалізованого відділу гірничого нагляду і контролю В. Коструб провів семінар-нараду з фахівцями ВСП «Шахтоуправління «Білозерське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» з питань організації роботи, спрямованої на створення належних, безпечних і здорових умов праці при веденні вибухових робіт на вугільних підприємствах.
В. Коструб інформував про сферу застосування Правил безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення НПАОП 0.00-1.66-13. (далі правила). Які поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми власності, що здійснюють поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення. Також наголошено, що вимоги правил є обов’язковими для підприємств, установ і організацій, які організовують і контролюють роботу з промислової безпеки та охорони праці під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення.
Було доведено до відома працівників деякі організаційно-правові вимоги діяльності у сфері поводження з ВМ промислового призначення, що підлягають державному регулюванню, відповідно до вимог Законів України «Про охорону праці», «Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення», «Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення», «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про охорону навколишнього середовища», «Про об’єкти підвищеної небезпеки», «Гірничого Закону України», Кодексу цивільного захисту України та інших нормативних документів.
У ході наради було розглянуто питання щодо складання режимів вибухових робіт, а саме:
– Ким затверджуються і ким узгоджуються режими ведення вибухових робіт;
( Затверджує керівник підприємства, узгоджує керівник територіального органу Держпраці України).
– Хто приймає безпосередню участь у складанні режимів вибухових робіт;
(головний інженер підприємства, начальник дільниці ВТБ, начальник дільниці підривних робіт).
Окремо відзначено питання щодо дотримання правил при організації ведення вибухових робіт у підземних виробках шахти. Обговорено весь процес: від підготовки місць для ведення вибухових робіт, видачі ВР, її доставки до міста ведення вибухових робіт, виставлення постів охорони, обстеження міста вибухових робіт, заряджання та обстеження після виконання підривних робіт.
Семінар пройшов у формі конструктивного діалогу, спеціалісти надали відповіді на поставлені запитання.

Попередня статтяНаступна стаття

Спеціаліст Управління Держпраці прийняв участь у нарадів в Департаменті розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріупольської міської ради 0 9

24 вересня головний державний інспектор відділу нагляду в агропромисловому комплексі, житлово-комунальному господарстві та соціально-культурній сфері Леонід Латиш прийняв участь у розширеній нараді з питань безпеки праці, яка проходила в Департаменті розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріупольської міської ради. 
В нараді прийняли участь: перший заступник міського голови Михайло Когут, директор департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури Ігор Бабек, начальник управління з питань благоустрою ДРЖКІ Вадим Ісаков, начальник управління енергетичних підприємств ДРЖКІ Володимир Ковальчук, начальник відділу розвитку та реформування ОСББ ДРЖКІ Оксана Санітар, начальник виробничо-технічного відділу управління житлового фонду ДРЖКІ Олена Ковалева, начальник управління ремонтів об’єктів комунальної власності ДРЖКІ Валерій Шевченко, начальник відділу ремонтів об’єктів соціальної сфери ДРЖКІ Федір Євангелістів та представники комунальних підприємств.
Під час наради було доведено інформацію про стан травматизму, викладену в інформаційному листі Державної служби України з питань праці №7045/3/5.4-ДП-18 від 06.09.2018р., згідно якої на підприємствах, організаціях та установах соціально-культурної сфери за 8 місяців 2018 року загинуло 29 працівників (збільшення на 45% порівняно з аналогічним періодом минулого року).
У зв`язку з цим, обговорювались питання організації профілактики нещасних випадків на підприємствах соціально-культурної сфери м. Маріуполя та деякі аспекти і особливості Порядку проведення розслідування і ведення обліку, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМУ №1232 від 30 листопада 2011 року. Було наведено приклади нещасних випадків, що сталися в поточному році на підприємствах соціально-культурної сфери міста Маріуполь.
Розглянули деякі зміни, внесені Постановою КМУ від 07 лютого 2018 року №48 до «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затвердженого Постановою КМУ від 26.жовтня №1107.

Спеціаліст відділу управління персоналом проводила лекцію для працівників Управління Держпраці 0 19

25 вересня головний спеціаліст відділу управління персонал Кароліна Діброва провела лекцію для фахівців відділу контролю західного напрямку, відділу експертизи умов праці та спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості за темами:
1) Типовий порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державної служби;
2) Методичні рекомендації щодо визначення результатів службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В».
3) Припинення державної служби.
4) Про затвердження Методичних рекомендацій щодо визначення ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В».