У Селидовому представники гірничого управління створили організаційний комітет та затвердили план-заходів до Дня охорони праці 0 118

Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці.
Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене й здорове покоління» збігається із завданням й метою Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею, який відзначається 12 червня.
Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді у майбутньому стануть значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку працівник отримує на початку свого трудового шляху може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається знаннями, набутими під час навчання.
На виконання Плану роботи Головного управління Держпраці у Донецькій області, представники відділу гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні провели нараду. Також у захожі прийняли участь: представники Селидівського міського відділення Управління Фонду соціального страхування України в Донецькій області, Селидівської міської ради, територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості та місцевого осередку первинної профспілкової організації незалежної профспілки гірників України м. Селидове та м. Новогродівка, ДП «Селидіввугілля» та його відокремлені підрозділи, а також представники збагачувальних фабрик ПрАТ «ЦЗФ «Україна», ПрАТ «ЦЗФ «Росія», ТОВ «ЦЗФ «Курахівська», ТОВ «ЗФ №105», ТОВ «ЦЗФ «Селидівська».
На нараді з числа присутніх було обрано організаційний комітет та затверджено план-заходів з відзначення Дня охорони праці у 2018 році під девізом: «Захищене і здорове покоління».
Організаційний комітет вирішив провести наради та зустрічі з трудовими колективами, на яких будуть розглянуті питання: підвищення рівня безпеки та гігієни праці молодих працівників, організація оглядів-конкурсів із визначення найкращого підприємства, яке забезпечило у 2017 році якісне функціонування системи управління охороною праці, проведення на підприємствах конкурсів на найнебезпечніше робоче місце, виробничу дільницю (бригаду).
Для досягнення поставлених цілей в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до культури безпеки і гігієни праці.
Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню випадків виїзду працездатної молоді в інші країни з метою пошуку гідної роботи.

Попередня статтяНаступна стаття

Спеціаліст Управління Держпраці прийняв участь у нарадів в Департаменті розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріупольської міської ради 0 9

24 вересня головний державний інспектор відділу нагляду в агропромисловому комплексі, житлово-комунальному господарстві та соціально-культурній сфері Леонід Латиш прийняв участь у розширеній нараді з питань безпеки праці, яка проходила в Департаменті розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріупольської міської ради. 
В нараді прийняли участь: перший заступник міського голови Михайло Когут, директор департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури Ігор Бабек, начальник управління з питань благоустрою ДРЖКІ Вадим Ісаков, начальник управління енергетичних підприємств ДРЖКІ Володимир Ковальчук, начальник відділу розвитку та реформування ОСББ ДРЖКІ Оксана Санітар, начальник виробничо-технічного відділу управління житлового фонду ДРЖКІ Олена Ковалева, начальник управління ремонтів об’єктів комунальної власності ДРЖКІ Валерій Шевченко, начальник відділу ремонтів об’єктів соціальної сфери ДРЖКІ Федір Євангелістів та представники комунальних підприємств.
Під час наради було доведено інформацію про стан травматизму, викладену в інформаційному листі Державної служби України з питань праці №7045/3/5.4-ДП-18 від 06.09.2018р., згідно якої на підприємствах, організаціях та установах соціально-культурної сфери за 8 місяців 2018 року загинуло 29 працівників (збільшення на 45% порівняно з аналогічним періодом минулого року).
У зв`язку з цим, обговорювались питання організації профілактики нещасних випадків на підприємствах соціально-культурної сфери м. Маріуполя та деякі аспекти і особливості Порядку проведення розслідування і ведення обліку, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМУ №1232 від 30 листопада 2011 року. Було наведено приклади нещасних випадків, що сталися в поточному році на підприємствах соціально-культурної сфери міста Маріуполь.
Розглянули деякі зміни, внесені Постановою КМУ від 07 лютого 2018 року №48 до «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затвердженого Постановою КМУ від 26.жовтня №1107.

Спеціаліст відділу управління персоналом проводила лекцію для працівників Управління Держпраці 0 19

25 вересня головний спеціаліст відділу управління персонал Кароліна Діброва провела лекцію для фахівців відділу контролю західного напрямку, відділу експертизи умов праці та спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості за темами:
1) Типовий порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державної служби;
2) Методичні рекомендації щодо визначення результатів службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В».
3) Припинення державної служби.
4) Про затвердження Методичних рекомендацій щодо визначення ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В».