В КП “МаріупольАвтодор” розповідали про охорону праці у дорожньо-ремонтній галузі 0 101

Головні державні інспектори відділу нагляду на транспорті та зв’язку В. Швець і М. Карапіра проводили круглий стіл в КП “МАРІУПОЛЬАВТОДОР” та розповіли про наявність великої кількості небезпечних виробничих чинників в дорожньо-ремонтній галузі, що призводять до професійних ризиків, які необхідно враховувати під час здійснення трудової діяльності різним категоріям професій працівників. Аналізуючи нещасні випадки, що сталися по Україні в галузі, представники Управління Держпраці виділили основні виробничі чинники, що призводять до професійних ризиків по видам робіт:
– транспортні роботи (перевезення вантажів);
– складські роботи (розвантаження і завантаження сировини);
– ремонтні роботи (металообробні, слюсарно-ковальські, заточувальні, зварювальні, шино-монтажні);
– несправне обладнання та відсутність захисних і блокувальних пристроїв;
– відсутність спецодягу та засобів індивідуального захисту;
– низька трудова дисципліна (робота в нетверезому стані, одночасне виконання сторонніх робіт);
– низький професійний добір, використання працівників не за фахом.
Роботодавцям, керівникам структурних підрозділів та працівникам для зниження виробничого травматизму необхідно дотримуватись законодавчих вимог та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час проведення дорожньо-ремонтних робіт.

Попередня статтяНаступна стаття

Спеціаліст Управління Держпраці прийняв участь у нарадів в Департаменті розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріупольської міської ради 0 9

24 вересня головний державний інспектор відділу нагляду в агропромисловому комплексі, житлово-комунальному господарстві та соціально-культурній сфері Леонід Латиш прийняв участь у розширеній нараді з питань безпеки праці, яка проходила в Департаменті розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріупольської міської ради. 
В нараді прийняли участь: перший заступник міського голови Михайло Когут, директор департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури Ігор Бабек, начальник управління з питань благоустрою ДРЖКІ Вадим Ісаков, начальник управління енергетичних підприємств ДРЖКІ Володимир Ковальчук, начальник відділу розвитку та реформування ОСББ ДРЖКІ Оксана Санітар, начальник виробничо-технічного відділу управління житлового фонду ДРЖКІ Олена Ковалева, начальник управління ремонтів об’єктів комунальної власності ДРЖКІ Валерій Шевченко, начальник відділу ремонтів об’єктів соціальної сфери ДРЖКІ Федір Євангелістів та представники комунальних підприємств.
Під час наради було доведено інформацію про стан травматизму, викладену в інформаційному листі Державної служби України з питань праці №7045/3/5.4-ДП-18 від 06.09.2018р., згідно якої на підприємствах, організаціях та установах соціально-культурної сфери за 8 місяців 2018 року загинуло 29 працівників (збільшення на 45% порівняно з аналогічним періодом минулого року).
У зв`язку з цим, обговорювались питання організації профілактики нещасних випадків на підприємствах соціально-культурної сфери м. Маріуполя та деякі аспекти і особливості Порядку проведення розслідування і ведення обліку, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМУ №1232 від 30 листопада 2011 року. Було наведено приклади нещасних випадків, що сталися в поточному році на підприємствах соціально-культурної сфери міста Маріуполь.
Розглянули деякі зміни, внесені Постановою КМУ від 07 лютого 2018 року №48 до «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затвердженого Постановою КМУ від 26.жовтня №1107.

Спеціаліст відділу управління персоналом проводила лекцію для працівників Управління Держпраці 0 19

25 вересня головний спеціаліст відділу управління персонал Кароліна Діброва провела лекцію для фахівців відділу контролю західного напрямку, відділу експертизи умов праці та спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості за темами:
1) Типовий порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державної служби;
2) Методичні рекомендації щодо визначення результатів службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В».
3) Припинення державної служби.
4) Про затвердження Методичних рекомендацій щодо визначення ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В».