В Управлінні Держпраці під головуванням заступника начальника проведено нараду 0 170

Фахівцями Головного управління Держпраці у Донецькій області задля виконання завдань щодо додержання законодавства про працю, зайнятість населення та працевлаштування осіб з інвалідністю, проведено нараду за участю начальника управління з питань праці, начальників відділів управління з питань праці та головних державних інспекторів. 
Під головуванням заступника начальника Ганни Зуб обговорені питання щодо збільшення кількості превентивних заходів, адже саме інформування населення та роботодавців є важливим важелем для розвитку свідомого населення та дисциплінованої правової держави. Відповідно до п. 33 Порядку 295 проводяться відвідування роботодавців, зокрема, відповідно до п. 31 роботодавці самі можуть ініціювати за письмовою заявою відвідування, за яким інспектори праці проводять аналіз стану дотримання законодавства про працю та надають рекомендації щодо його застосування. За результатами проведеного аналізу складається довідка стану дотримання законодавства про працю. 
Також було наголошено на виконанні поставлених завдань за результатами нарад управління: 4 січня щодо вдосконалення розгляду звернень громадян, оперативного реагування на кожне повідомлення про факти використання не задекларованої праці; 9 січня щодо контролю за здійсненням санітарно-гігієнічних характеристик умов праці; 10 січня щодо контролю за сплатами штрафів суб’єктами господарювання, та у разі несплати, направлення матеріалів до Державної Виконавчої служби Міністерства Юстиції України. 
Начальник управління з питань праці Геннадій Ткаченко наголосив на постійному контролі за підприємствами-боржниками та оперативному реагуванні на кожне повідомлення про факти заборгованості із виплати заробітної плати. Процес децентралізації влади триває, Управлінням активізована робота із органами місцевого самоврядування в частині організації контролю за додержанням законодавства про працю. Начальник управління зазначив про тісну співпрацю та об’єднання спільних зусиль з інспекторами праці ОМС. Процес децентралізації є досить позитивним, адже ОМС на місцях більш детально мають можливість всебічно надавати роз’яснення, проводити роботу з боржниками-підприємствами, здійснювати превентивні заходи з суб’єктами господарювання з метою найбільш ефективного дотримання законодавства про працю.

Попередня статтяНаступна стаття

Інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами читала лекцію на ТОВ «РСІ-БУД» 0 17

Головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами Управління нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Донецькій області Суботіна Валентина Михайлівна провела семінар-нараду за участю фахівців ТОВ «РСІ-БУД». Були розглянуті питання організації охорони праці та робочих місць на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках при виконанні будівельних робіт.

Особливу увагу приділили обов’язкам координаторів з питань охорони праці на стадії будівництва, в обов’язки яких входить організація співпраці підрядників та координація їх дій щодо захисту працівників та запобігання виникненню нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.