На ПрАТ «ЦЗФ «Україна» фахівцями Управління проведений круглий стіл з робітниками підприємства 0 160

В рамках взаємодії між управліннями та структурними підрозділами ГУ Держпраці  у Донецькій області 19 січня 2018 року заступником начальника відділу гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні А. Мусінським, заступником начальника відділу нагляду на транспорті та зв’язку С. Пантєлєєвим та головним державним інспектором відділу контролю західного напрямку управління з питань праці  А. Маруховою  у ПрАТ «ЦЗФ «Україна» було проведено круглий стіл  на тему: «Стан охорони праці та виробничого травматизму на вугледобувних та вуглепереробних  підприємствах, які експлуатують автомобільний транспорт. Дотримання вимог законодавства про працю в частині мінімальних гарантій оплати праці».

У своєму виступі заступник начальника відділу гірничотехнічного  нагляду у Селидівському регіоні  (управління гірничого нагляду) А. Мусінський розповів працівникам ПрАТ «ЦЗФ «Україна»  про стан охорони праці та аналіз виробничого травматизму на вугледобувних та вуглепереробних  підприємствах, а також назвав причини та обставини смертельних та нещасних випадків з тяжкими наслідками, що сталися на підприємствах Селидівського регіону та назвав заходи, які необхідно виконувати для усунення причин настання нещасних випадків.

Заступник начальника відділу нагляду  на транспорті та зв’язку (управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки)  С. Пантєлєєв звернув увагу працівників підприємства на стан охорони праці та аналіз виробничого травматизму на підприємствах, які експлуатують автомобільний транспорт. Також ознайомив з причинами та обставинами смертельних нещасних випадків та нещасних випадків  з тяжкими наслідками, які сталися на підприємствах Донецької області та підкреслив заходи, які необхідно виконувати щоб усунити причини настання нещасних випадків.

Головний державний інспектор відділу контролю західного напрямку (управління з питань праці) А. Марухова доповідала про те, що законом приведено поняття мінімальної заробітної плати у відповідність до європейської практики та міжнародних норм. З першого січня 2018 року прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб Законом України „Про Державний бюджет України на 2018 рік”, затверджено у розмірі 1 762 гривень, мінімальну заробітну плату в місячному розмірі – 3 723 гривень, у погодинному розмірі – 22,41 гривні. Згідно з Законом при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Попередня статтяНаступна стаття

Інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами читала лекцію на ТОВ «РСІ-БУД» 0 17

Головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами Управління нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Донецькій області Суботіна Валентина Михайлівна провела семінар-нараду за участю фахівців ТОВ «РСІ-БУД». Були розглянуті питання організації охорони праці та робочих місць на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках при виконанні будівельних робіт.

Особливу увагу приділили обов’язкам координаторів з питань охорони праці на стадії будівництва, в обов’язки яких входить організація співпраці підрядників та координація їх дій щодо захисту працівників та запобігання виникненню нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.