Посадові особи Управління Держпраці виявили порушення законодавства про працю 0 178

Фахівці Головного управління Держпраці у Донецькій області здійснюють інспекційні відвідування юридичних осіб (включаючи їх структурні та відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами) та фізичних осіб, які використовують найману працю. Було здійснено інспекційне відвідування селянського фермерського господарства, за результатами якого виявлені порушення законодавства про працю в частині недодержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Підприємством не дотримано мінімальних гарантій в оплаті праці, а саме:
• робота у неробочі дні не оплачувалася у подвійному розмірі, що є порушенням ст.107 КЗпП України, робота в надурочний час не оплачувалася в подвійному розмірі, що є порушенням ст.106 КЗпП України, 
• працівникам на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці не встановилася підвищена оплата праці, що є порушенням ст.100 КЗпП України, 
• не нарахована індексація 28 працівникам, що є порушенням ч. 6 ст. 95 КЗпП України, ст. 33 Закону України «Про оплату праці», ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».
За результатами інспекційного відвідування накладено фінансову санкцію у розмірі 1 984 000 грн. на селянське фермерське господарство Донецької області.
Головне управління Держпраці інформує, що за порушення законодавства про працю у частині недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, до роботодавця застосовується фінансова санкція у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Попередня статтяНаступна стаття

Інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами читала лекцію на ТОВ «РСІ-БУД» 0 17

Головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами Управління нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Донецькій області Суботіна Валентина Михайлівна провела семінар-нараду за участю фахівців ТОВ «РСІ-БУД». Були розглянуті питання організації охорони праці та робочих місць на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках при виконанні будівельних робіт.

Особливу увагу приділили обов’язкам координаторів з питань охорони праці на стадії будівництва, в обов’язки яких входить організація співпраці підрядників та координація їх дій щодо захисту працівників та запобігання виникненню нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.