Начальник відділу контролю південного напрямку провела бесіду з працівниками у Маріупольській лікарні 0 180

Сьогодні начальник відділу контролю південного напрямку В. Гуменюк провела бесіду з працівниками КУ “Маріупольська міська лікарня № 4 ім. І.К. Мацука” з питань дотримання вимог законодавства про працю в частині розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у разі змін в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації та скорочення чисельності або штату працівників.

Попередня статтяНаступна стаття

Відеосюжет Маріупольського ТВ. Фахівці Управління Держпраці проводять інфомаційну кампанію для детінізації ринку праці 0 16

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії для детінізації ринку праці, 24 вересня, у Маріуполі будо проведено спільний захід спеціалістів Головного управління Держпраці у Донецькій області з представниками Головного управління ДФС у Донецькій області та Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду України м.Маріуполь у ТРЦ «Порт Сіті».

На території розважального центру здійснюють господарську діяльність близько 260 фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб. Фахівці, з метою роз’яснення працівникам переваг офіційного укладання трудового договору з роботодавцями, провели превентивні заходи на ТОВ «Маріст Трейд», ПрАТ «Мультіплекс Холдинг», ТОВ «М-Кіно», ФОП Добренький Владислав Олексійович («Sport Siti»), ФОП Неділько Олена Миколаївна, ФОП Неділько Олександр Станіславович, ФОП Кущ Ольга Володимирівна, ФОП Зюбченко Елла Вікторівна та інших суб’єктах господарювання.

Працівникам було роз’яснено їх соціальні та економічні гарантії у разі офіційного працевлаштування, роботодавцям – про відповідальність  у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2018 року – 111 690 грн.). Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

Спільний захід контролюючих органів на території ТРЦ «Порт Сіті» було висвітлено на Маріупольському телебаченні (МТВ) у вечірніх новинах (ефір від 24.09.2018 о 20:00).

Спеціаліст Управління Держпраці прийняв участь у нарадів в Департаменті розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріупольської міської ради 0 9

24 вересня головний державний інспектор відділу нагляду в агропромисловому комплексі, житлово-комунальному господарстві та соціально-культурній сфері Леонід Латиш прийняв участь у розширеній нараді з питань безпеки праці, яка проходила в Департаменті розвитку житлово-комунальної інфраструктури Маріупольської міської ради. 
В нараді прийняли участь: перший заступник міського голови Михайло Когут, директор департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури Ігор Бабек, начальник управління з питань благоустрою ДРЖКІ Вадим Ісаков, начальник управління енергетичних підприємств ДРЖКІ Володимир Ковальчук, начальник відділу розвитку та реформування ОСББ ДРЖКІ Оксана Санітар, начальник виробничо-технічного відділу управління житлового фонду ДРЖКІ Олена Ковалева, начальник управління ремонтів об’єктів комунальної власності ДРЖКІ Валерій Шевченко, начальник відділу ремонтів об’єктів соціальної сфери ДРЖКІ Федір Євангелістів та представники комунальних підприємств.
Під час наради було доведено інформацію про стан травматизму, викладену в інформаційному листі Державної служби України з питань праці №7045/3/5.4-ДП-18 від 06.09.2018р., згідно якої на підприємствах, організаціях та установах соціально-культурної сфери за 8 місяців 2018 року загинуло 29 працівників (збільшення на 45% порівняно з аналогічним періодом минулого року).
У зв`язку з цим, обговорювались питання організації профілактики нещасних випадків на підприємствах соціально-культурної сфери м. Маріуполя та деякі аспекти і особливості Порядку проведення розслідування і ведення обліку, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМУ №1232 від 30 листопада 2011 року. Було наведено приклади нещасних випадків, що сталися в поточному році на підприємствах соціально-культурної сфери міста Маріуполь.
Розглянули деякі зміни, внесені Постановою КМУ від 07 лютого 2018 року №48 до «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» затвердженого Постановою КМУ від 26.жовтня №1107.