Інспектори Управління Держпраці проводили семінар з дотримання законодавства про працю 0 165

Вчора фахівці Головного управління Держпраці у Донецькій області: головні державні інспектори відділу нагляду в АПК, ЖКГ та СКС С. Хоршунова та Д. Виноградов, головний державний інспектор відділу контролю західного напрямку Л. Іванова та головний спеціаліст відділу експертизи умов праці Л. Сергєєва провели у дошкільному навчальному закладі №5 «Івушка» Покровської міської ради Донецької області семінар на тему: «Дотримання законодавства України про працю в частині: охорони праці, оплати праці, гігієни праці».
На семінарі С. Хоршунова зазначила основні аспекти вимог законодавства України про охорону праці щодо профілактики нещасних випадків та їх попередження, проведення навчання та інструктажів з питань охорони праці, порядку організації ефективної роботи, спрямованої на створення належних, безпечних і здорових умов праці та запобігання виробничого травматизму.


Головний державний інспектор відділу контролю західного напрямку Л. Іванова повідомила про вимоги законодавства про працю в частині виплати заробітної плати, мінімальних гарантій в оплаті праці, відпусток без збереження заробітної плати та звернула увагу на необхідність дотримання вимог законодавства України про працю. Зазначила права працівників з цього приводу та попередила про відповідальність роботодавців у разі порушення зазначених вимог.
Д. Виноградов розповів про зміст і побудову інструкцій з охорони праці, порядок розробки, затвердження та введення інструкцій в дію, реєстрації, обліку і видання інструкцій в закладі, перегляд, припинення чинності та скасування інструкцій.
Головний спеціаліст відділу експертизи умов праці Л. Сергєєва  зауважила про важливість дотримання законодавства України стосовно гігієни праці, медичних оглядів, профілактики професійних захворювань.
В ході семінару присутнім працівникам закладу були надані відповіді та роз`яснення на запитання стосовно вимог законодавства з зазначених вище тем.

Попередня статтяНаступна стаття

Інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами читала лекцію на ТОВ «РСІ-БУД» 0 17

Головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами Управління нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Донецькій області Суботіна Валентина Михайлівна провела семінар-нараду за участю фахівців ТОВ «РСІ-БУД». Були розглянуті питання організації охорони праці та робочих місць на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках при виконанні будівельних робіт.

Особливу увагу приділили обов’язкам координаторів з питань охорони праці на стадії будівництва, в обов’язки яких входить організація співпраці підрядників та координація їх дій щодо захисту працівників та запобігання виникненню нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.