День прав людини 2017 – Всеукраїнський тиждень права 0 471

Відоме прислів’я стверджує: «Хто володіє інформацією, той володіє світом». Цей крилатий вислів належить засновнику великої банківської династії Натану Ротшильду, який вважав, що людина, яка більш обізнана, має велику перевагу перед іншими.
Погодимося і ми з відомим попередником. У сучасному світі людина, яка добре знає свої права, ніколи не дасть себе образити та має змогу користуватися ними у повному обсязі.
День прав людини – це міжнародне і національне свято, встановлене Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року №423-V, відзначається починаючи з 1950 року, 10 грудня кожного року. Початок свята поклало прийняття Загальної декларації прав людини в 1948 році.
Пригадаємо наші з вами права на охорону праці. Так, основні права громадян нашої держави проголошені у первинному законі – Конституції України. Стаття 3 зазначає: «Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави». Стаття 43 Конституції проголошує: «Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом».
Права працівників на охорону праці визначені у Законодавстві України про охорону праці, яке складається з Закону України «Про охорону праці», Кодексу законів про працю України, Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»:
– права на охорону праці під час укладання трудового договору – під час укладання трудового договору роботодавець повинен проінформувати працівника під розписку про умови праці та про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, можливі наслідки їх впливу на здоров’я та про права працівника на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору;
– право працівників на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці – безоплатне забезпечення лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, скорочення тривалості робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці у підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в порядку, визначеному законодавством;
– на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно, за встановленими нормами, спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби. Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору;
– відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або у разі смерті працівника, здійснюється Фондом соціального страхування України;
– спеціальні права під час використання праці жінок, неповнолітніх, інвалідів.
Ось тільки невеликий перелік прав з охорони праці згідно діючого законодавства.
Давайте замислимося, а чи всі свої права ми знаємо та усвідомлюємо? Чи не настав час, маючи у вік інформаційних технологій у кожній родині, на кожному підприємстві вихід до мережі інтернет, а отже і доступ до світової бази даних, більш ретельно ознайомитися зі своїми правами та проаналізувати їх фактичне дотримання.
У разі необхідності кожний громадянин має можливість звернутися за консультацією з питань охорони праці до фахівців служби охорони праці на своєму підприємстві або до Головного управління Держпраці у Донецькій області.

За матеріалами начальника відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь – Михайла Хайлова

Попередня статтяНаступна стаття

Інспектор Управління перевірила знання посадовців ВП «ВООКП» Донецьктеплокомуненерго» Димитровтепломережа» 0 11

24 вересня відбулась перевірка знань посадових осіб ВП «ВООКП» Донецьктеплокомуненерго» Димитровтепломережа» за участю головного державного інспектора відділу нагляду у будівництві, котлонагляді та за підйомними спорудами Валентини Суботіної.
Робітники ВП «ВООКП» Донецьктеплокомуненерго» Димитровтепломережа» пройшли навчання з «Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском» у ТОВ «Регіональний навчальний центр». 
Здобуті знання під час навчання допоможуть фахівцям в організації на підприємстві безпечних умов праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки, утриманні котлів та відповідного обладнання у справному стані та їх безпечну експлуатацію у період опалювального сезону 2018-2019 рр.

На ПрАТ “МК Азовсталь” розглядали питання організації проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці 0 20

24 вересня головні державні інспектори відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Сергій Уколов та Сергій Кутін прийняли участь у нараді на ПрАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ», у ході якої розглянули питання організації проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці працівників доменного цеху, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки, а також підготовки обладнання цеху експлуатації управління залізничного транспорту до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 року.
Під час проведення наради фахівці відділу особливу увагу звернули на розробку заходів щодо підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму і аваріям під час експлуатації рухомого складу. В ході наради присутнім працівникам були надані роз`яснення на запитання стосовно вимог законодавства з охорони праці.