Інспектор відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні читав лекцію на ВСП «Шахтоуправління «Добропільське» 0 27

11 липня головний державний інспектор відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні Андрій Леонов разом з представником дільниці ВТБ ВСП «Шахтоуправління «Добропільське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» шахти «Добропільська» провели тематичний семінар на тему: «План ліквідації аварій»
Для того щоб виконання робіт було безпечне при настанні аварійної ситуації необхідно діяти відповідно до плану ліквідації аварій, який повинен відповідати вимогам вказаних в НПАОП 10.0-5.01-04 «Інструкції зі складання планів ліквідації аварій».


ПЛА має бути:
– з титульним листом із підписами осіб, які розробляють, погоджують і затверджують план, зміст та містити: оперативну частину, складену за формою; 
обов’язки осіб, що беруть участь у ліквідації аварій, і порядок їх дії; 
– зі списком посадових осіб і установ, які повинні бути негайно сповіщені про аварію;
– з основними правила поведінки (дії) працівників шахти під час аварій; 
– з вказівками з ліквідації наслідків аварійних ситуацій (загазування, обрив кліті, ураження електрострумом та ін.), що розробляються відповідно до типових вказівок з ліквідації наслідків аварійних ситуацій.
До оперативної частини плану ліквідації аварій повинні бути додані такі документи: схема вентиляції шахти, що складається відповідно до вимог Інструкції зі складання вентиляційних планів. На схему вентиляції додатково наносяться: номери позицій ПЛА, час загазування (у разі зупинки ВМП) тупикових виробок до гранично припустимої концентрації, пункти ДГК, схема дегазаційних трубопроводів із зазначенням місць установлення і номерів засувок, контрольно-вимірювальних приладів (за наявності на шахті дегазації); розрахунковий час прибуття відділень на аварійну дільницю з поверхні.
У ході обговорення тематичного семінару працівники отримали необхідну інформацію, яка допоможе правильно створити та організувати алгоритм дій для забезпечення правильних дій при настанні аварійної ситуації. Тематичний семінар пройшов у формі конструктивного діалогу, в ході якого присутні працівники отримали відповіді на всі запитання.

Попередня статтяНаступна стаття

На підприємстві ПрАТ «Авдіївський коксохімічний завод» відбулась технічна нарада з питань зниження виробничого травматизму 0 15

Заступник начальника відділу нагляду у металургії, машинобудуванні та енергетиці Сергій Гошко проінформував присутніх про стан виробничого травматизму в металургійній галузі Донецької області та про обставини нещасних випадків зі смертельними наслідками у I півріччі 2018 року. 
Керівництву ПрАТ «АКХЗ», на виконання п. 3.2. Рішення колегії Головного управління Держпраці у Донецькій області, було запропоновано провести на підприємстві внутрішній аудит охорони праці за участю працівника Головного управління Держпраці у Донецькій області.

Спеціаліст гірничого управління у Торецькому регіоні прийняв участь у засіданні ради профілактики ВП «Шахта «Центральна» 0 15

Головний державний інспектор відділу гірничо-технічного нагляду у Торецькому регіоні В. Афонін прийняв участь у засіданні ради профілактики ВП «Шахта «Центральна» ДП «Торецьквугілля».
У ході засідання розглянули програми розвитку гірничих робіт на друге півріччя 2018р., результати функціонування СУВОТ і нарядної системи на шахті, профілактичну роботу, виконання графіків приведення протиаварійного захисту шахти до вимог нормативних документів у червні 2018 р. А також звернули увагу на хід проведення медичного огляду в червні-липні 2018 року.