Фахівець гірничого управління провів семінар на шахті “Новодонецька” 0 30

10 липня головний державний інспектор відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні Андрій Леонов разом з представниками енерго-механічної служби ВСП «Шахтоуправління «Білозерське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» шахти «Новодонецька» провели тематичний семінар на тему: «Безпечне проведення робіт у електроустановках».
Для того щоб виконання робіт було безпечне необхідно додержуватись основних правил, вказаних НПАОП 10.0-5.38-13 «Інструкції з безпечного проведення робіт у підземних електроустановках».
Інструкція встановлює вимоги до безпечного проведення робіт під час монтажу, налагодження, випробування, ремонту та демонтажу в підземних електроустановках вугільних шахт.
Роботи в підземних електроустановках поділяються на три категорії:
– із зняттям напруги;
– без зняття напруги на струмоведучих частинах і поблизу їх;
– без зняття напруги вдалині від струмоведучих частин, що перебувають під напругою.
Андрій Леонов зазначив, що роботою із зняттям напруги вважається робота, що проводиться із знаттям напруги з мережі, яка живить весь комплекс електроустаткування, розміщеного в даному місці і на яке виключена випадкова подача напруги, а поблизу даної електроустановки у межах доступності силові й освітлювальні кабелі, що перебувають під напругою, не пов’язані з даною електроустановкою.


Роботою без зняття напруги на струмоведучих частинах і поблизу їх вважається робота, яка проводиться безпосередньо на струмоведучих частинах, що перебувають під напругою, у відкритій шахтній атмосфері.
Роботою без зняття напруги вдалині від струмоведучих частин, що перебувають під напругою, вважається робота, яка виключає випадкове наближення працюючих людей до струмоведучих частин і не потребує прийняття технічних і організаційних заходів для запобігання наближення до струмоведучих частин.
Було обговорено, що роботи в підземних електроустановках виконуються за нарядом, розпорядженням або в порядку поточної експлуатації. Роботи проводяться із зняттям напруги або під напругою. За нарядом допускається виконання спеціальних робіт без зняття напруги.
Також звернено увагу на те, що до робіт у підземних електроустановках допускаються особи з групою з електробезпеки, відповідно до необхідного стажу роботи в підземних електроустановках для присвоєння груп з електробезпеки.
У ході тематичного семінару працівники отримали необхідну інформацію, яка допоможе правильно створити та організувати алгоритм дій для забезпечення безпечних умов праці при виконанні робіт пов’язаних з електрообладнанням. Тематичний семінар пройшов у формі конструктивного діалогу, в ході якого присутні працівники отримали відповіді на всі запитання.

Попередня статтяНаступна стаття

На підприємстві ПрАТ «Авдіївський коксохімічний завод» відбулась технічна нарада з питань зниження виробничого травматизму 0 15

Заступник начальника відділу нагляду у металургії, машинобудуванні та енергетиці Сергій Гошко проінформував присутніх про стан виробничого травматизму в металургійній галузі Донецької області та про обставини нещасних випадків зі смертельними наслідками у I півріччі 2018 року. 
Керівництву ПрАТ «АКХЗ», на виконання п. 3.2. Рішення колегії Головного управління Держпраці у Донецькій області, було запропоновано провести на підприємстві внутрішній аудит охорони праці за участю працівника Головного управління Держпраці у Донецькій області.

Спеціаліст гірничого управління у Торецькому регіоні прийняв участь у засіданні ради профілактики ВП «Шахта «Центральна» 0 15

Головний державний інспектор відділу гірничо-технічного нагляду у Торецькому регіоні В. Афонін прийняв участь у засіданні ради профілактики ВП «Шахта «Центральна» ДП «Торецьквугілля».
У ході засідання розглянули програми розвитку гірничих робіт на друге півріччя 2018р., результати функціонування СУВОТ і нарядної системи на шахті, профілактичну роботу, виконання графіків приведення протиаварійного захисту шахти до вимог нормативних документів у червні 2018 р. А також звернули увагу на хід проведення медичного огляду в червні-липні 2018 року.