Відбулося засідання комісії зі спеціального розслідування аварії з груповим нещасним випадком на ПАТ «ШУ «Покровське» 0 61

15 червня на виконання доручення Державної служби України з питань праці на ПАТ «ШУ «Покровське» під головуванням начальника відділу гірничотехнічного нагляду у Покровському регіоні Євгена Анищенка відбулося засідання комісії зі спеціального розслідування аварії з груповим нещасним випадком, яка сталася 16.04.2018 року 0 22 годині 50 хвилин у виробках 2 південної лави блоку №7 пласта d4 ПАТ «ШУ «Покровське» в результаті спалаху метано-повітряної суміші під час виконання підземних робіт. Внаслідок аварії 7 працівників ПАТ «ШУ «Покровське» отримали опіки та травми різного ступеню тяжкості.
Своєчасне та об`єктивне розслідування аваріїї ускладнено тим фактом, що в процессі ліквідації аварії виробки аварійної дільниці були ізольовані вибухостійкими перемичками, внаслідок чого на сьогодні відсутня можливість обстеження аварійної дільниці членами експертної комісії, що була створена наказом Головного управлінння Держпраці у Донецькій області, та закінчення спеціального розслідування аварії з видачею постраждалим актів проведення спеціального розслідування за формою Н-5 та Актів про нещасний випадок на виробництві за формою Н-1.
З метою забезпечення захисту прав потерпілих на соціальні гарантії, передбачені законодавством України, на засіданні комісії зі спеціального розслідування було розглянуто коллективне звернення робітників ПАТ «ШУ «Покровське», потерпілих внаслідок групового нещасного випадку, та ухвалено рішення щодо складання тимчасових актів за формою Н-1 на кожного потерпілого. Зазначене рішення дозволить постраждалим отримати страхові виплати, передбачені чинним законодавством, не чекаючи закінчення розслідування. Зазначена норма передбачена п. 47 «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою КМУ №1232 від 30.11.2011 р.

Попередня статтяНаступна стаття

На підприємстві ПрАТ «Авдіївський коксохімічний завод» відбулась технічна нарада з питань зниження виробничого травматизму 0 15

Заступник начальника відділу нагляду у металургії, машинобудуванні та енергетиці Сергій Гошко проінформував присутніх про стан виробничого травматизму в металургійній галузі Донецької області та про обставини нещасних випадків зі смертельними наслідками у I півріччі 2018 року. 
Керівництву ПрАТ «АКХЗ», на виконання п. 3.2. Рішення колегії Головного управління Держпраці у Донецькій області, було запропоновано провести на підприємстві внутрішній аудит охорони праці за участю працівника Головного управління Держпраці у Донецькій області.

Спеціаліст гірничого управління у Торецькому регіоні прийняв участь у засіданні ради профілактики ВП «Шахта «Центральна» 0 15

Головний державний інспектор відділу гірничо-технічного нагляду у Торецькому регіоні В. Афонін прийняв участь у засіданні ради профілактики ВП «Шахта «Центральна» ДП «Торецьквугілля».
У ході засідання розглянули програми розвитку гірничих робіт на друге півріччя 2018р., результати функціонування СУВОТ і нарядної системи на шахті, профілактичну роботу, виконання графіків приведення протиаварійного захисту шахти до вимог нормативних документів у червні 2018 р. А також звернули увагу на хід проведення медичного огляду в червні-липні 2018 року.