У Маріуполі відзначили Всесвітній День охорони праці 0 384

10 травня у Палаці культури «Молодіжний» міста Маріуполь відбулось урочисте святкування з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. З вступною промовою виступив заступник міського голови Сергій Захаров та начальник управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Сергій Попов.

Цитата
Так уже повелося, що коли говорять про охорону праці, при такій розмові присутні представники підприємства, міської влади, державних контролюючих органів, Фонду соціального страхування, профспілок, то це, як правило, розслідування якого-небудь нещасного випадку на виробництві – подія трагічна і важка. Тому дуже приємно бачити сьогодні усіх вас зі світлими обличчями, говорити про охорону праці та вітати з нашим спільним святом! Бажаю всім гарного настрою, отримати масу позитивних емоцій, і щоб термін «охорона праці» в вашому житті асоціювався лише з хорошими враженнями!Сергій Попов

У першому розділі програми були вшановані призери міського конкурсу дитячого малюнку з охорони праці 2018 року.

Начальник відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Михайло Хайлов від імені організаційного комітету привітав дітей та передав переможцям почесні грамоти управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки та пам’ятні подарунки від соціальних партнерів.

Цитата
«Це свято в черговий раз в теплі квітневі дні сколихнуло всі трудові колективи, змусило згадати про такий важливий напрям як охорона праці на виробництві, стало стимулом до пошуку рішень щодо поліпшення стану охорони праці на кожному робочому місці. Приємно усвідомлювати, що тут зібрана, не побоюся цього слова, еліта фахівців в області охорони праці – справжні професіонали своєї справи. Але давайте звернемо свій погляд до витоків, адже охорона праці починається не з заводської прохідної і не з кабінету з охорони праці. Турбота про власну безпеку, правильний спосіб поведінки знаходяться в нашій підсвідомості, яка формується з малих років. Тому державним органом, який реалізовує державну політику з промислової безпеки та охорони праці – на сьогодні це Державна служба України з питань праці, взято курс на виховання в молодіжному середовищі культури охорони праці, залучення з малих років до даного напрямку. Так в 2018 році пройшов вже 7-й за рахунком Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Конкурс вже традиційно організовується редакцією Науково-виробничого журналу «Охорона праці» за підтримки Держпраці. Хлопчики і дівчатка! Дякую вам за ваші малюнки! Багато з них представлені на виставках, будуть опубліковані в газетах і на сайтах, вивішені в міському транспорті нашої області. Це дозволить вашим мамам і татам задуматися про необхідність дотримуватися правил охорони праці, турбуватися як про своє здоров’я, так і здоров’я оточуючих. І як знати, можливо це призведе в результаті до збереження чогось життя або запобіжить від виробничого каліцтва!Михайло Хайлов

У другому розділі програми заступник міського голови Сергій Захаров передав привітання та почесні грамоти міського голови кращим фахівцям з охорони праці на підприємствах міста Маріуполь.

Для участі у третьому розділі – нагородження кращих підприємств міста з охорони праці, що посіли призові місця у міському огляді-конкурсі за результатами роботи у 2017 році, ведуча програми запросила на сцену голову та членів Маріупольського організаційного комітету: заступника міського голови Сергія Захарова, начальника управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Сергія Попова, начальника відділу нагляду на виробництвах підвищеної небезпеки у місті Маріуполь Михайла Хайлова, начальника відділу гігієни праці Володимира Стичінського, начальника Маріупольського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області Поліну Даглі.

Члени оргкомітету виступили з короткими привітальними промовами.  Так, Михайло Хайлов серед іншого зазначив:

Маю нагоду привітати підприємства, які показали найкращі результати, і відзначити, що на плечі членів оргкомітету лягла велика відповідальність при визначенні переможців. Адже за кожним найменуванням підприємства стоїть праця багатотисячного колективу трудящих, і кожен з них має право пишатися спільним досягненнямМихайло Хайлов

Сергій Захаров передав представникам підприємств почесні грамоти та кубки.

Присутні у залі діти з батьками, представники підприємств та організацій, міської влади, посадові особи Головного управління Держпраці у Донецькій області щиро нагороджували оплесками всіх переможців, а також виступи творчих колективів палацу культури, що чередувалися з нагородженнями та промовами.

Наприкінці програми Михайло Хайлов привітав інспекторів-ветеранів та передав їм почесні грамоти Головного управління Держпраці у Донецькій області та пам’ятні подарунки від соціальних партнерів.

Мені пощастило в досить молодому віці потрапити в згуртований колектив держінспекції з охорони праці, колектив, основний кістяк якого складали люди, які присвятили багато років свого життя службі в галузі охорони праці. Ці люди завдяки своїй щоденній праці, раз і назавжди зайнятій принциповій позиції з приводу пріоритетності здоров’я і життя людини, впевнений, врятували не одну сотню людських життів, запобігли чималій кількості нещасних випадків на виробництві. І нехай дуже шкода було розлучатися з кожним з них, проводжаючи на заслужений відпочинок, але від кожного нашого ветерана ми – молоді інспектори брали найкраще: знання з охорони праці, людські та професійні якості, відданість спільній справіМихайло Хайлов
Попередня статтяНаступна стаття

Фахівці спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості відвідали ДонНТУ у Покровську 0 33

24 травня начальник спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Олександр Вілков та головний державний інспектор відділу Анастасія Варавенко провели семінар зі студентами напрямку підготовки «Розробка родовищ та видобування корисних копалин» у навчальному закладі «Покровський індустріальний інститут» ДВНЗ ДонНТУ на тему: «Державний нагляд і контроль за станом охорони праці».
Олександр Вілков розповів присутнім про основні повноваження Державної служби України з питань праці, яка реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, а також здійснює державний гірничий нагляд.
Потім Анастасія Варавенко ознайомила студентів з правами і обов’язками державних інспекторів. 
Особливу увагу було звернено на права громадян, охорону їх життя і здоров’я у процесі трудової діяльності, а також відповідальність керівників підприємств за забезпечення виконання законодавчих вимог та нормативно-правових актів з охорони праці відносно прав робітників в області охорони праці. 
Того ж дня, начальник спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Олександр Вілков та головний державний інспектор Тамара Чернікова прийняли участь у семінарі зі студентами факультету технології і організації виробництва за спеціальністю «Гірництво» ДВНЗ КП ДонНТУ.
Зі вступною промовою виступив Олександр Вілков, піднявши тему: «Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві».


В ході семінару студентам було роз’яснено, що відповідно до статті 153 Кодексу законів про працю України «На всіх підприємствах, в установах, організаціях створюються безпечні і нешкідливі умови праці. Забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на власника або уповноважений ним орган. Умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці».
Також було зазначено, що згідно Закону України «Про охорону Праці» від 14.10.1992 № 2694-12 роботодавець повинен організовувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій.
Тамара Чернікова проінформувала студентів щодо дії цього порядку, який розповсюджується на:
1) власників підприємств або уповноважені ними органи;
2) робітників;
3) фізичних осіб підприємців;
4) членів фермерських господарств.
Розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких зафіксовано шкоду здоров’ю, зокрема від одержання поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, гострого професійного захворювання і гострого професійного та інших отруєнь, одержання сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень внаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетрусу, зсуву, повені, урагану тощо), контакту з представниками тваринного і рослинного світу, які призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день, зникнення, а також настання смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків.

На підприємстві ПАТ «ДТЕК Добропільська ЦЗФ» проводився семінар з охорони праці 0 22

На підприємстві ПАТ «ДТЕК Добропільська ЦЗФ» відбувся семінар з охорони праці на тему: «Правильний порядок дій працівників фабрики при виникненні аварії», який організував і провів головний державний інспектор відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні Олександр Рожкін для трудового колективу збагачувальної фабрики в рамках проведення навчальної тривоги на підприємстві. 
Головний державний інспектор доповів про зміст плану ліквідації аварій та послідовність дій робітників при виникненні аварійної ситуації. До відома працівників було доведено, що потрібно робити у випадках, коли ви стали свідком аварії. Адже саме від правильності та своєчасності дій залежить ступінь тяжкості наслідків. Інспектор нагадав працівникам також про послідовність надання першої медичної допомоги постраждалим.