Фахівці Головного управління Держпраці у Донецькій області відзначили у Покровську День охорони праці 0 737

27 квітня з нагоди Всесвітнього дня охорони праці в Покровську відбулось урочисте засідання Головного управління Держпраці у Донецькій області під девізом: «Захищене і здорове покоління».

Довідка

У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління». Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня. Забезпечення гідних і безпечних умов праці передбачено в Національній доповіді Уряду України «Цілі сталого розвитку: Україна», що була представлена 15 вересня 2017 року. У цьому документі визначено показники досягнення цілей сталого національного розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни.

На урочистий захід, який відбувався у Палаці культури Шахтоуправління «Покровське», були запрошені керівники структурних підрозділів Держпраці, промислових підприємств, представники виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Донецької області, Державного підприємства “Донецький експертно-технічний центр Держпраці” та інші.

Начальник Головного управління Держпраці у Донецькій області Володимир Шубін, відкриваючи засідання, зауважив, що здорове покоління – це найбільший здобуток, адже молодь – майбутнє нашої країни та звернувся до підприємств Донецької області з закликом постійно підвищувати рівень охорони праці на виробництві.

Начальник ГУ Держпраці у Донецькій області

Щорічно День охорони праці проводиться під новим девізом. Девіз цього року: «Захищене і здорове покоління» – збігається із завданнями і цілями Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею, який відзначають 12 червня. Організація належних умов праці для молодих працівників буде сприяти тому, щоб вони залишалися працювати в Україні, а збереження їх здоров’я – позитивно впливати на розвиток національної економіки. Закликаю роботодавців сприяти безпечної праці на підприємствах, культурі безпеки та гігієні праці.Володимир Шубін

За вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики в галузі створення належних, безпечних і здорових умов праці на обласному рівні, високий професіоналізм та з нагоди Дня охорони праці грамотою нагороджено кращих працівників, що стежать за підвищенням рівня безпеки на підприємствах Донецької області. Також відзначили грамотами кращі підприємства за якісне функціонування системи управління охороною праці та підвищення рівня стану безпеки.

Спеціально до сьогоднішнього урочистого заходу була підготовлена концертна програма, в якій взяли участь творчі колективи Палацу Культури Шахтоуправління «Покровське»

Директор ДП «Донецький експертно-технічний центр Держпраці» Вадим Карнаух нагадав, що  Головне управління Держпраці в Донецькій області було створено на підставі постанови Кабміну в лютому 2015 року та починало свою діяльність «з чистого аркуша». Незважаючи на нетривалий період роботи та проведення на території області АТО, Управління Держпраці стало займати провідні позиції  в сфері охорони праці.

Подякував колегам з Управління Держпраці заступник начальника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Донецькій області Андрій Миронов – за співпрацю, відкритість до діалогу, участь в спільних заходах. Андрій Вікторович зазначив, що робота ГУ Держпраці у Донецькій області і страхових експертів з охорони праці спрямована на забезпечення працівникам соціального захисту, який гарантован державою.

Слід підкреслити, що саме охорона праці має особливе значення для людини, є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. І тому важливо пам’ятати, що підвищення рівня культури охорони праці – це запорука збереження здоров’я та життя працівників, миру і спокою в сім’ях працюючих. Адже безпека праці була, є і буде актуальною на всіх етапах розвитку суспільства.

4
vstup2
7
6
5
3
vstup1
2
1
8
Попередня статтяНаступна стаття

Фахівці спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості відвідали ДонНТУ у Покровську 0 33

24 травня начальник спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Олександр Вілков та головний державний інспектор відділу Анастасія Варавенко провели семінар зі студентами напрямку підготовки «Розробка родовищ та видобування корисних копалин» у навчальному закладі «Покровський індустріальний інститут» ДВНЗ ДонНТУ на тему: «Державний нагляд і контроль за станом охорони праці».
Олександр Вілков розповів присутнім про основні повноваження Державної служби України з питань праці, яка реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, а також здійснює державний гірничий нагляд.
Потім Анастасія Варавенко ознайомила студентів з правами і обов’язками державних інспекторів. 
Особливу увагу було звернено на права громадян, охорону їх життя і здоров’я у процесі трудової діяльності, а також відповідальність керівників підприємств за забезпечення виконання законодавчих вимог та нормативно-правових актів з охорони праці відносно прав робітників в області охорони праці. 
Того ж дня, начальник спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Олександр Вілков та головний державний інспектор Тамара Чернікова прийняли участь у семінарі зі студентами факультету технології і організації виробництва за спеціальністю «Гірництво» ДВНЗ КП ДонНТУ.
Зі вступною промовою виступив Олександр Вілков, піднявши тему: «Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві».


В ході семінару студентам було роз’яснено, що відповідно до статті 153 Кодексу законів про працю України «На всіх підприємствах, в установах, організаціях створюються безпечні і нешкідливі умови праці. Забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на власника або уповноважений ним орган. Умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці».
Також було зазначено, що згідно Закону України «Про охорону Праці» від 14.10.1992 № 2694-12 роботодавець повинен організовувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій.
Тамара Чернікова проінформувала студентів щодо дії цього порядку, який розповсюджується на:
1) власників підприємств або уповноважені ними органи;
2) робітників;
3) фізичних осіб підприємців;
4) членів фермерських господарств.
Розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких зафіксовано шкоду здоров’ю, зокрема від одержання поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, гострого професійного захворювання і гострого професійного та інших отруєнь, одержання сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень внаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетрусу, зсуву, повені, урагану тощо), контакту з представниками тваринного і рослинного світу, які призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день, зникнення, а також настання смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків.

На підприємстві ПАТ «ДТЕК Добропільська ЦЗФ» проводився семінар з охорони праці 0 22

На підприємстві ПАТ «ДТЕК Добропільська ЦЗФ» відбувся семінар з охорони праці на тему: «Правильний порядок дій працівників фабрики при виникненні аварії», який організував і провів головний державний інспектор відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні Олександр Рожкін для трудового колективу збагачувальної фабрики в рамках проведення навчальної тривоги на підприємстві. 
Головний державний інспектор доповів про зміст плану ліквідації аварій та послідовність дій робітників при виникненні аварійної ситуації. До відома працівників було доведено, що потрібно робити у випадках, коли ви стали свідком аварії. Адже саме від правильності та своєчасності дій залежить ступінь тяжкості наслідків. Інспектор нагадав працівникам також про послідовність надання першої медичної допомоги постраждалим.