Інспектор гірничого управління проводив нараду з фахівцями ВСП «Шахтоуправління «Білозерське» 0 84

Головний державний інспектор спеціалізованого відділу гірничого нагляду і контролю В. Коструб провів семінар-нараду з фахівцями ВСП «Шахтоуправління «Білозерське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» з питань організації роботи, спрямованої на створення належних, безпечних і здорових умов праці при веденні вибухових робіт на вугільних підприємствах.
В. Коструб інформував про сферу застосування Правил безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення НПАОП 0.00-1.66-13. (далі правила). Які поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми власності, що здійснюють поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення. Також наголошено, що вимоги правил є обов’язковими для підприємств, установ і організацій, які організовують і контролюють роботу з промислової безпеки та охорони праці під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення.
Було доведено до відома працівників деякі організаційно-правові вимоги діяльності у сфері поводження з ВМ промислового призначення, що підлягають державному регулюванню, відповідно до вимог Законів України «Про охорону праці», «Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення», «Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення», «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про охорону навколишнього середовища», «Про об’єкти підвищеної небезпеки», «Гірничого Закону України», Кодексу цивільного захисту України та інших нормативних документів.
У ході наради було розглянуто питання щодо складання режимів вибухових робіт, а саме:
– Ким затверджуються і ким узгоджуються режими ведення вибухових робіт;
( Затверджує керівник підприємства, узгоджує керівник територіального органу Держпраці України).
– Хто приймає безпосередню участь у складанні режимів вибухових робіт;
(головний інженер підприємства, начальник дільниці ВТБ, начальник дільниці підривних робіт).
Окремо відзначено питання щодо дотримання правил при організації ведення вибухових робіт у підземних виробках шахти. Обговорено весь процес: від підготовки місць для ведення вибухових робіт, видачі ВР, її доставки до міста ведення вибухових робіт, виставлення постів охорони, обстеження міста вибухових робіт, заряджання та обстеження після виконання підривних робіт.
Семінар пройшов у формі конструктивного діалогу, спеціалісти надали відповіді на поставлені запитання.

Попередня статтяНаступна стаття

На підприємстві ПрАТ «Авдіївський коксохімічний завод» відбулась технічна нарада з питань зниження виробничого травматизму 0 15

Заступник начальника відділу нагляду у металургії, машинобудуванні та енергетиці Сергій Гошко проінформував присутніх про стан виробничого травматизму в металургійній галузі Донецької області та про обставини нещасних випадків зі смертельними наслідками у I півріччі 2018 року. 
Керівництву ПрАТ «АКХЗ», на виконання п. 3.2. Рішення колегії Головного управління Держпраці у Донецькій області, було запропоновано провести на підприємстві внутрішній аудит охорони праці за участю працівника Головного управління Держпраці у Донецькій області.

Спеціаліст гірничого управління у Торецькому регіоні прийняв участь у засіданні ради профілактики ВП «Шахта «Центральна» 0 15

Головний державний інспектор відділу гірничо-технічного нагляду у Торецькому регіоні В. Афонін прийняв участь у засіданні ради профілактики ВП «Шахта «Центральна» ДП «Торецьквугілля».
У ході засідання розглянули програми розвитку гірничих робіт на друге півріччя 2018р., результати функціонування СУВОТ і нарядної системи на шахті, профілактичну роботу, виконання графіків приведення протиаварійного захисту шахти до вимог нормативних документів у червні 2018 р. А також звернули увагу на хід проведення медичного огляду в червні-липні 2018 року.