Інспектор гірничого управління проводив нараду з фахівцями ВСП «Шахтоуправління «Білозерське» 0 32

Головний державний інспектор спеціалізованого відділу гірничого нагляду і контролю В. Коструб провів семінар-нараду з фахівцями ВСП «Шахтоуправління «Білозерське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» з питань організації роботи, спрямованої на створення належних, безпечних і здорових умов праці при веденні вибухових робіт на вугільних підприємствах.
В. Коструб інформував про сферу застосування Правил безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення НПАОП 0.00-1.66-13. (далі правила). Які поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми власності, що здійснюють поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення. Також наголошено, що вимоги правил є обов’язковими для підприємств, установ і організацій, які організовують і контролюють роботу з промислової безпеки та охорони праці під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення.
Було доведено до відома працівників деякі організаційно-правові вимоги діяльності у сфері поводження з ВМ промислового призначення, що підлягають державному регулюванню, відповідно до вимог Законів України «Про охорону праці», «Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення», «Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення», «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про охорону навколишнього середовища», «Про об’єкти підвищеної небезпеки», «Гірничого Закону України», Кодексу цивільного захисту України та інших нормативних документів.
У ході наради було розглянуто питання щодо складання режимів вибухових робіт, а саме:
– Ким затверджуються і ким узгоджуються режими ведення вибухових робіт;
( Затверджує керівник підприємства, узгоджує керівник територіального органу Держпраці України).
– Хто приймає безпосередню участь у складанні режимів вибухових робіт;
(головний інженер підприємства, начальник дільниці ВТБ, начальник дільниці підривних робіт).
Окремо відзначено питання щодо дотримання правил при організації ведення вибухових робіт у підземних виробках шахти. Обговорено весь процес: від підготовки місць для ведення вибухових робіт, видачі ВР, її доставки до міста ведення вибухових робіт, виставлення постів охорони, обстеження міста вибухових робіт, заряджання та обстеження після виконання підривних робіт.
Семінар пройшов у формі конструктивного діалогу, спеціалісти надали відповіді на поставлені запитання.

Попередня статтяНаступна стаття

У Добропіллі нагородили лауреатів конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» на регіональному рівні 0 24

Сьогодні у ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» пройшло нагородження переможців конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» на регіональному рівні за участю фахівців відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні. Дітей нагородили цінними подарунками у трьох вікових групах від 6 до 18 років, в рамках святкування Всесвітнього дня охорони праці.

При підготовці робіт діти проявили жвавий інтерес та ентузіазм. Кожен малюнок – вираження творчої індивідуальності, кожна представлена робота – кропітка праця. Конкурсанти в своїх малюнках відобразили своє бачення того, як охорона праці функціонує на робочих місцях їх батьків.

Юні художники дуже старалися продемонструвати знання і майстерність, підкорити своєю щирістю, тому вибрати кращих, визначити переможців для журі було дуже важко.

 – Ю. Воротиленко

Метою конкурсу є формування свідомої позиції молоді щодо значення і місця здорових та безпечних умов праці у різних сферах діяльності. А також звернення уваги дітей та молоді, як майбутніх працівників, на значущість безпеки праці та збереженні життя і здоров’я у процесі трудової діяльності.

Щорічно організатори конкурсу сподіваються, що завдяки його проведенню дитяча творчість змусить батьків замислитись над важливістю дотримання охорони праці на роботі.

Для представників Управління Держпраці проведено технічне навчання 0 21

     Головний спеціаліст відділу управління персоналом Владислава Пашенко провела технічне навчання для представників відділу нагляду в агропромисловому комплексі, житлово-комунальному господарстві та соціально-культурній сфері та відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму за темою: «Загальні положення Закону України «Про державну службу», правовий статус державного службовця».
     Державна служба – це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави (аналізу державної політики, забезпечення реалізації, надання доступних і якісних адміністративних послуг, здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства, управління державними фінансовими ресурсами, майном та контролю за їх використанням, управлінням персоналом державних органів, реалізації інших повноважень).

Фото Головне управління Держпраці у Донецькій області.
Державний службовець – це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

     Також були розглянуті питання про державну мову та було нагадано працівникам, що згідно Розпорядження № 1 від 2017 року, всі працівники Головного управління Держпраці у Донецькій області повинні обов’язково використовувати державну мову під час виконання своїх посадових обов’язків.