Фахівці відділу контролю південного напрямку провели роз’яснювальну роботу 0 27

З метою підвищення правової грамотності в питаннях законодавства про працю України суб’єктів господарювання, начальником відділу контролю південного напрямку Валентиною Гуменюк, головним державним інспектором цього ж відділу Ольгою Комісаровою та за участю головного спеціаліста відділу гігієни праці Геннадія Фокіна проведено роз’яснювальну роботу з начальником антикорозійної лабораторії Маріупольського регіонального виробничого управління КП «Вода Донбасу» Василем Карташовим. 
Під час зустрічі були оговорені: зміни в законодавстві про працю, відповідальність роботодавців та можливість заощаджувати кошти підприємства дотримуючись законодавства про працю; порядок та умови проведення інспекційних відвідувань та санітарного законодавства з питань гігієни праці.
В аспекті даних питань, увагу було зосереджено на реєстрі службових посвідчень інспекторів праці, про повноваження, які мають органи Держпраці та попереджено щодо перешкоджання допуску до перевірок інспекторів праці.
Геннадій Фокін наголосив, що об’єднавши зусилля щодо проведення державного і громадського контролю за додержанням законодавства про працю, санітарне законодавство з питань гігієни праці, ми зможемо покращити ситуацію щодо дотримання роботодавцями трудового законодавства.

Попередня статтяНаступна стаття

У Добропіллі нагородили лауреатів конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» на регіональному рівні 0 24

Сьогодні у ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» пройшло нагородження переможців конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» на регіональному рівні за участю фахівців відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні. Дітей нагородили цінними подарунками у трьох вікових групах від 6 до 18 років, в рамках святкування Всесвітнього дня охорони праці.

При підготовці робіт діти проявили жвавий інтерес та ентузіазм. Кожен малюнок – вираження творчої індивідуальності, кожна представлена робота – кропітка праця. Конкурсанти в своїх малюнках відобразили своє бачення того, як охорона праці функціонує на робочих місцях їх батьків.

Юні художники дуже старалися продемонструвати знання і майстерність, підкорити своєю щирістю, тому вибрати кращих, визначити переможців для журі було дуже важко.

 – Ю. Воротиленко

Метою конкурсу є формування свідомої позиції молоді щодо значення і місця здорових та безпечних умов праці у різних сферах діяльності. А також звернення уваги дітей та молоді, як майбутніх працівників, на значущість безпеки праці та збереженні життя і здоров’я у процесі трудової діяльності.

Щорічно організатори конкурсу сподіваються, що завдяки його проведенню дитяча творчість змусить батьків замислитись над важливістю дотримання охорони праці на роботі.

Для представників Управління Держпраці проведено технічне навчання 0 21

     Головний спеціаліст відділу управління персоналом Владислава Пашенко провела технічне навчання для представників відділу нагляду в агропромисловому комплексі, житлово-комунальному господарстві та соціально-культурній сфері та відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму за темою: «Загальні положення Закону України «Про державну службу», правовий статус державного службовця».
     Державна служба – це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави (аналізу державної політики, забезпечення реалізації, надання доступних і якісних адміністративних послуг, здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства, управління державними фінансовими ресурсами, майном та контролю за їх використанням, управлінням персоналом державних органів, реалізації інших повноважень).

Фото Головне управління Держпраці у Донецькій області.
Державний службовець – це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

     Також були розглянуті питання про державну мову та було нагадано працівникам, що згідно Розпорядження № 1 від 2017 року, всі працівники Головного управління Держпраці у Донецькій області повинні обов’язково використовувати державну мову під час виконання своїх посадових обов’язків.