У Селидовому представники гірничого управління створили організаційний комітет та затвердили план-заходів до Дня охорони праці 0 48

Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці.
Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене й здорове покоління» збігається із завданням й метою Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею, який відзначається 12 червня.
Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді у майбутньому стануть значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку працівник отримує на початку свого трудового шляху може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається знаннями, набутими під час навчання.
На виконання Плану роботи Головного управління Держпраці у Донецькій області, представники відділу гірничотехнічного нагляду у Селидівському регіоні провели нараду. Також у захожі прийняли участь: представники Селидівського міського відділення Управління Фонду соціального страхування України в Донецькій області, Селидівської міської ради, територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості та місцевого осередку первинної профспілкової організації незалежної профспілки гірників України м. Селидове та м. Новогродівка, ДП «Селидіввугілля» та його відокремлені підрозділи, а також представники збагачувальних фабрик ПрАТ «ЦЗФ «Україна», ПрАТ «ЦЗФ «Росія», ТОВ «ЦЗФ «Курахівська», ТОВ «ЗФ №105», ТОВ «ЦЗФ «Селидівська».
На нараді з числа присутніх було обрано організаційний комітет та затверджено план-заходів з відзначення Дня охорони праці у 2018 році під девізом: «Захищене і здорове покоління».
Організаційний комітет вирішив провести наради та зустрічі з трудовими колективами, на яких будуть розглянуті питання: підвищення рівня безпеки та гігієни праці молодих працівників, організація оглядів-конкурсів із визначення найкращого підприємства, яке забезпечило у 2017 році якісне функціонування системи управління охороною праці, проведення на підприємствах конкурсів на найнебезпечніше робоче місце, виробничу дільницю (бригаду).
Для досягнення поставлених цілей в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до культури безпеки і гігієни праці.
Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню випадків виїзду працездатної молоді в інші країни з метою пошуку гідної роботи.

Попередня статтяНаступна стаття

У Добропіллі нагородили лауреатів конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» на регіональному рівні 0 24

Сьогодні у ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» пройшло нагородження переможців конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» на регіональному рівні за участю фахівців відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні. Дітей нагородили цінними подарунками у трьох вікових групах від 6 до 18 років, в рамках святкування Всесвітнього дня охорони праці.

При підготовці робіт діти проявили жвавий інтерес та ентузіазм. Кожен малюнок – вираження творчої індивідуальності, кожна представлена робота – кропітка праця. Конкурсанти в своїх малюнках відобразили своє бачення того, як охорона праці функціонує на робочих місцях їх батьків.

Юні художники дуже старалися продемонструвати знання і майстерність, підкорити своєю щирістю, тому вибрати кращих, визначити переможців для журі було дуже важко.

 – Ю. Воротиленко

Метою конкурсу є формування свідомої позиції молоді щодо значення і місця здорових та безпечних умов праці у різних сферах діяльності. А також звернення уваги дітей та молоді, як майбутніх працівників, на значущість безпеки праці та збереженні життя і здоров’я у процесі трудової діяльності.

Щорічно організатори конкурсу сподіваються, що завдяки його проведенню дитяча творчість змусить батьків замислитись над важливістю дотримання охорони праці на роботі.

Для представників Управління Держпраці проведено технічне навчання 0 21

     Головний спеціаліст відділу управління персоналом Владислава Пашенко провела технічне навчання для представників відділу нагляду в агропромисловому комплексі, житлово-комунальному господарстві та соціально-культурній сфері та відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму за темою: «Загальні положення Закону України «Про державну службу», правовий статус державного службовця».
     Державна служба – це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави (аналізу державної політики, забезпечення реалізації, надання доступних і якісних адміністративних послуг, здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства, управління державними фінансовими ресурсами, майном та контролю за їх використанням, управлінням персоналом державних органів, реалізації інших повноважень).

Фото Головне управління Держпраці у Донецькій області.
Державний службовець – це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

     Також були розглянуті питання про державну мову та було нагадано працівникам, що згідно Розпорядження № 1 від 2017 року, всі працівники Головного управління Держпраці у Донецькій області повинні обов’язково використовувати державну мову під час виконання своїх посадових обов’язків.