В КП “МаріупольАвтодор” розповідали про охорону праці у дорожньо-ремонтній галузі 0 67

Головні державні інспектори відділу нагляду на транспорті та зв’язку В. Швець і М. Карапіра проводили круглий стіл в КП “МАРІУПОЛЬАВТОДОР” та розповіли про наявність великої кількості небезпечних виробничих чинників в дорожньо-ремонтній галузі, що призводять до професійних ризиків, які необхідно враховувати під час здійснення трудової діяльності різним категоріям професій працівників. Аналізуючи нещасні випадки, що сталися по Україні в галузі, представники Управління Держпраці виділили основні виробничі чинники, що призводять до професійних ризиків по видам робіт:
– транспортні роботи (перевезення вантажів);
– складські роботи (розвантаження і завантаження сировини);
– ремонтні роботи (металообробні, слюсарно-ковальські, заточувальні, зварювальні, шино-монтажні);
– несправне обладнання та відсутність захисних і блокувальних пристроїв;
– відсутність спецодягу та засобів індивідуального захисту;
– низька трудова дисципліна (робота в нетверезому стані, одночасне виконання сторонніх робіт);
– низький професійний добір, використання працівників не за фахом.
Роботодавцям, керівникам структурних підрозділів та працівникам для зниження виробничого травматизму необхідно дотримуватись законодавчих вимог та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час проведення дорожньо-ремонтних робіт.

Попередня статтяНаступна стаття

Начальник транспортного відділу спілкувався з керівництвом філії «Слов’янський автодор» ДП «Донецький облавтодор» 0 17

Начальник відділу нагляду на транспорті та зв’язку управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Д. Максимов та головні державні інспектори відділу нагляду на транспорті та зв’язку М. Стрельцов та А. Насібян завітали до філії «Слов’янський автодор» ДП «Донецький облавтодор» та провели круглий стіл на тему: «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та вимоги безпеки під час підготовки до виїзду, рух по території підприємства та робота на лінії».

Під час заходу представники ГУ Держпраці у Донецькій області навели статистичні дані про нещасні випадки, розповіли про постанову КМУ від 7 лютого 2018 р. № 48, яка вносить зміни до постанови КМУ від 26 жовтня 2011 р. № 1107 та надали роз’яснення стосовно випуску транспортних засобів (ТЗ) на лінію та допуску водіїв до роботи, комплектації ТЗ, про огляд ГБО і строки повірки балонів, а також відповіли на питання, які виникали під час спілкування та домовились на подальшу співпрацю з питань охорони праці.

На підприємстві ПрАТ «Авдіївський коксохімічний завод» відбулась технічна нарада з питань зниження виробничого травматизму 0 15

Заступник начальника відділу нагляду у металургії, машинобудуванні та енергетиці Сергій Гошко проінформував присутніх про стан виробничого травматизму в металургійній галузі Донецької області та про обставини нещасних випадків зі смертельними наслідками у I півріччі 2018 року. 
Керівництву ПрАТ «АКХЗ», на виконання п. 3.2. Рішення колегії Головного управління Держпраці у Донецькій області, було запропоновано провести на підприємстві внутрішній аудит охорони праці за участю працівника Головного управління Держпраці у Донецькій області.