В КП “МаріупольАвтодор” розповідали про охорону праці у дорожньо-ремонтній галузі 0 20

Головні державні інспектори відділу нагляду на транспорті та зв’язку В. Швець і М. Карапіра проводили круглий стіл в КП “МАРІУПОЛЬАВТОДОР” та розповіли про наявність великої кількості небезпечних виробничих чинників в дорожньо-ремонтній галузі, що призводять до професійних ризиків, які необхідно враховувати під час здійснення трудової діяльності різним категоріям професій працівників. Аналізуючи нещасні випадки, що сталися по Україні в галузі, представники Управління Держпраці виділили основні виробничі чинники, що призводять до професійних ризиків по видам робіт:
– транспортні роботи (перевезення вантажів);
– складські роботи (розвантаження і завантаження сировини);
– ремонтні роботи (металообробні, слюсарно-ковальські, заточувальні, зварювальні, шино-монтажні);
– несправне обладнання та відсутність захисних і блокувальних пристроїв;
– відсутність спецодягу та засобів індивідуального захисту;
– низька трудова дисципліна (робота в нетверезому стані, одночасне виконання сторонніх робіт);
– низький професійний добір, використання працівників не за фахом.
Роботодавцям, керівникам структурних підрозділів та працівникам для зниження виробничого травматизму необхідно дотримуватись законодавчих вимог та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час проведення дорожньо-ремонтних робіт.

Попередня статтяНаступна стаття

У Добропіллі нагородили лауреатів конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» на регіональному рівні 0 24

Сьогодні у ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» пройшло нагородження переможців конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» на регіональному рівні за участю фахівців відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні. Дітей нагородили цінними подарунками у трьох вікових групах від 6 до 18 років, в рамках святкування Всесвітнього дня охорони праці.

При підготовці робіт діти проявили жвавий інтерес та ентузіазм. Кожен малюнок – вираження творчої індивідуальності, кожна представлена робота – кропітка праця. Конкурсанти в своїх малюнках відобразили своє бачення того, як охорона праці функціонує на робочих місцях їх батьків.

Юні художники дуже старалися продемонструвати знання і майстерність, підкорити своєю щирістю, тому вибрати кращих, визначити переможців для журі було дуже важко.

 – Ю. Воротиленко

Метою конкурсу є формування свідомої позиції молоді щодо значення і місця здорових та безпечних умов праці у різних сферах діяльності. А також звернення уваги дітей та молоді, як майбутніх працівників, на значущість безпеки праці та збереженні життя і здоров’я у процесі трудової діяльності.

Щорічно організатори конкурсу сподіваються, що завдяки його проведенню дитяча творчість змусить батьків замислитись над важливістю дотримання охорони праці на роботі.

Для представників Управління Держпраці проведено технічне навчання 0 21

     Головний спеціаліст відділу управління персоналом Владислава Пашенко провела технічне навчання для представників відділу нагляду в агропромисловому комплексі, житлово-комунальному господарстві та соціально-культурній сфері та відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму за темою: «Загальні положення Закону України «Про державну службу», правовий статус державного службовця».
     Державна служба – це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави (аналізу державної політики, забезпечення реалізації, надання доступних і якісних адміністративних послуг, здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства, управління державними фінансовими ресурсами, майном та контролю за їх використанням, управлінням персоналом державних органів, реалізації інших повноважень).

Фото Головне управління Держпраці у Донецькій області.
Державний службовець – це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

     Також були розглянуті питання про державну мову та було нагадано працівникам, що згідно Розпорядження № 1 від 2017 року, всі працівники Головного управління Держпраці у Донецькій області повинні обов’язково використовувати державну мову під час виконання своїх посадових обов’язків.