У Покровську пройшла колегія Головного управління Держпраці у Донецькій області 0 185

На засіданні колегії Головного управління Держпраці у Донецькій області були підведені підсумки роботи установи у 2017 році та розглянуто завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері дотримання законодавства про охорону праці. За цей період посадовими особами здійснено 1 778 позапланових перевірок та 2 831 перевірку виробничих об’єктів.

Начальник управління гірничого нагляду Дмитро Самохвалов зауважив, що завдяки наполегливості керівництва Головного управління Держпраці у Донецькій області та підтримці губернатора Донецької області, ситуацію з забезпеченням державних підприємств саморятівниками вдалося дещо змінити. Державним вугільним підприємствам з бюджету були виділені кошти на придбання саморятівників.  

Під час проведення перевірок представниками управління гірничого нагляду та управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки виявлено 20 405 порушень законодавства про охорону праці та подані 146 позовних заяв щодо зупинення робіт або виробництва до адміністративного суду. За порушення вимог чинного законодавства про охорону праці до адміністративної відповідальності притягнуто 809 працівників.

«Представниками управління з питань праці протягом 2017 року проведено 128 інспекційних відвідувань щодо дотримання законодавства про працю»
повідомив начальник управління з питань праці Геннадій Ткаченко.

В ході проведення 18 інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання з питань дотримання законодавства про працю виявлено 678 працівників, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин. Складено 22 постанови про накладення штрафу відповідно до ст. 265 КЗпП України на суму 57312000 грн.

Начальник відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Геннадій Чапек розповів про призначення 193 спеціальних розслідування нещасних випадків на виробництві, з яких визнано 121 нещасний випадок, пов`язаний з виробництвом. Кількість потерпілих на виробництві склала 608 осіб, у тому числі у вугільній промисловості – 375, що свідчить про зменшення рівня травматизму у порівнянні з 2016 роком. На підприємствах стався 31 обліковий нещасний випадок зі смертельними наслідками.

У ході колегії розглянули стан організації медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці.

На підприємствах Донецької області було зареєстровано 340 випадків хронічних професійних захворювань, 319 з яких було розслідувано фахівцями відділу гігієни праці. До лікувально-профілактичних закладів з підозрою на професійне захворювання звернулись 327 працівників. Спеціалісти відділу гігієни праці склали на запити ЛПЗ 308 санітарно-гігієнічних характеристик.

До участі у засіданні колегії запрошено керівників підприємств з найбільшою заборгованістю та на яких було допущено зріст травматизму. Представники суб’єктів господарювання виступили зі звітами про дії щодо усунення рівня травматизму та заборгованості, про актуальний фінансовий стан підприємств, пояснили причини виникнення заборгованості та повідомили про заходи, спрямовані на погашення боргів із заробітної плати та зменшення рівня травматизму.

Підприємства, на яких допущено зріст травматизму у 2017 році: ДП «Мирноградвугілля», ПАТ «ШУ Покровське», ШУ «Добропільське» ТОВ «ДТЕК «Добропіллявугілля», ДП «Торецьквугілля», ТДВ «ОП шахти імені Святої Матрони Московської», ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго», ДП «Ілліч-Агро Донбас», ПрАТ «ММК ім. Ілліча».

На засідання колегії були запрошені і заслухані керівники найбільших підприємств-боржників у Донецькій області – КП «Вода Донбасу», ПРАТ «Азовелектросталь», ПАТ «Азовзагальмаш», ДП «Констянтинівський Хімічний завод», ДП «Шахта Святої Матрони Московської», ДНВП «Кварсит», 29 підприємств вугільної галузі.

За підсумками роботи колегії ухвалено низку рішень, зокрема щодо організації заходів державного нагляду за дотриманням законодавства про працю та збільшення кількості та ефективності превентивних заходів.

 

Попередня статтяНаступна стаття

Спеціаліст транспортного відділу організував консультативну нараду на ПП “Жилет” у Маріуполі 0 18

Головний державний інспектор відділу нагляду на транспорті та зв’язку Микола Карапіра провів консультативну нараду на ПП “Жилет” м. Маріуполь. В нараді прийняли участь: директор підприємства В. Завгородній, особи, відповідальні за безпечне виконання робіт та безпечну експлуатацію обладнання. 
Микола Карапіра розповів основні вимоги Порядку отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки відповідно до постанови КМУ від 26.10.2011 р. та Порядку проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці. Також було роз’яснено вимоги порядку проведення розслідувань нещасних випадків на виробництві, а саме порядок та терміни здійснення оповіщення Управління Держпраці про настання нещасного випадку зі смертельним наслідком або з тяжкими наслідками, Фонду соціального страхування та інших зацікавлених органів.

Фахівці гірничого управління читали лекцію працівникам кар’єру «Удачний» ПАТ «ШУ «Покровське» 0 18

12 липня головні державні інспектори спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Тамара Чернікова та Анастасія Варавенко провели семінар з працівниками кар’єру «Удачний» ПАТ «ШУ «Покровське» на тему: «Безпека при виконанні ремонтних робіт».
Тамара Чернікова розповіла присутнім про основні вимоги правил безпеки щодо ремонту обладнання, який повинен проводитися згідно із затвердженим графіком планово-попереджувальних ремонтів. Усі ремонти, пов’язані з порушенням цілісності металоконструкцій, проводяться з дозволу головного механіка підприємства в присутності особи технічного нагляду. На всі види ремонтних робіт складаються відповідні інструкції, а також технологічні карти, посібники, проекти проведення робіт, передбачаються необхідні пристрої та інструменти. Перед початком робіт призначається відповідальна особа, а всі виконавці робіт ознайомлюються з інструкціями під розпис. Також було зазначено, що до обслуговування і ремонту електрообладнання допускаються працівники, які мають відповідну групу з електробезпеки згідно з Правилами безпечної експлуатації електроустановок споживачів.
Анастасія Варавенко пояснила присутнім, що ремонт і заміну частин механізмів можна проводити тільки після повної зупинки машини, блокування пускових апаратів, що приводять у рух механізми, на яких проводяться ремонтні роботи. Ремонтні роботи, пов’язані з відновлюванням або заміною несучих металоконструкцій устаткування, необхідно узгоджувати із заводом-виробником і виконувати під керівництвом посадової особи, в обов’язки якої покладено здійснення контролю за безпечним виконанням робіт. Для забезпечення протипожежної безпеки необхідно підтримувати в постійній готовності весь протипожежний інвентар. Особливу увагу на протипожежну безпеку необхідно звертати при високій температурі й низькій вологості повітря. Масло, що витікає з гідросистем, необхідно негайно ліквідовувати, а розлите масло ретельно прибирати.
Наприкінці семінару було звернено увагу на обов’язки керівництва підприємств по втіленню заходів зі створення безпечних умов праці відповідно з вимогами Закону України «Про охорону праці», а також забезпечення виконання законодавчих вимог та нормативно-правових актів з охорони праці відносно прав робітників в області охорони праці.