У Покровську підбили підсумки обласного конкурсу «Охорона праці очима дітей» 0 137

Дотримання правил безпеки на роботі, здавалось би, зовсім не дитяча тема. Але саме молодь має щодо неї неординарний свіжий погляд. Тому впродовж семи років до Дня охорони праці, який відзначається 28 квітня, проходить Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». І 2 квітня у Покровську підбили підсумки та нагородили переможців обласного етапу.

Попередня статтяНаступна стаття

Спеціаліст транспортного відділу організував консультативну нараду на ПП “Жилет” у Маріуполі 0 18

Головний державний інспектор відділу нагляду на транспорті та зв’язку Микола Карапіра провів консультативну нараду на ПП “Жилет” м. Маріуполь. В нараді прийняли участь: директор підприємства В. Завгородній, особи, відповідальні за безпечне виконання робіт та безпечну експлуатацію обладнання. 
Микола Карапіра розповів основні вимоги Порядку отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки відповідно до постанови КМУ від 26.10.2011 р. та Порядку проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці. Також було роз’яснено вимоги порядку проведення розслідувань нещасних випадків на виробництві, а саме порядок та терміни здійснення оповіщення Управління Держпраці про настання нещасного випадку зі смертельним наслідком або з тяжкими наслідками, Фонду соціального страхування та інших зацікавлених органів.

Фахівці гірничого управління читали лекцію працівникам кар’єру «Удачний» ПАТ «ШУ «Покровське» 0 18

12 липня головні державні інспектори спеціалізованого відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Тамара Чернікова та Анастасія Варавенко провели семінар з працівниками кар’єру «Удачний» ПАТ «ШУ «Покровське» на тему: «Безпека при виконанні ремонтних робіт».
Тамара Чернікова розповіла присутнім про основні вимоги правил безпеки щодо ремонту обладнання, який повинен проводитися згідно із затвердженим графіком планово-попереджувальних ремонтів. Усі ремонти, пов’язані з порушенням цілісності металоконструкцій, проводяться з дозволу головного механіка підприємства в присутності особи технічного нагляду. На всі види ремонтних робіт складаються відповідні інструкції, а також технологічні карти, посібники, проекти проведення робіт, передбачаються необхідні пристрої та інструменти. Перед початком робіт призначається відповідальна особа, а всі виконавці робіт ознайомлюються з інструкціями під розпис. Також було зазначено, що до обслуговування і ремонту електрообладнання допускаються працівники, які мають відповідну групу з електробезпеки згідно з Правилами безпечної експлуатації електроустановок споживачів.
Анастасія Варавенко пояснила присутнім, що ремонт і заміну частин механізмів можна проводити тільки після повної зупинки машини, блокування пускових апаратів, що приводять у рух механізми, на яких проводяться ремонтні роботи. Ремонтні роботи, пов’язані з відновлюванням або заміною несучих металоконструкцій устаткування, необхідно узгоджувати із заводом-виробником і виконувати під керівництвом посадової особи, в обов’язки якої покладено здійснення контролю за безпечним виконанням робіт. Для забезпечення протипожежної безпеки необхідно підтримувати в постійній готовності весь протипожежний інвентар. Особливу увагу на протипожежну безпеку необхідно звертати при високій температурі й низькій вологості повітря. Масло, що витікає з гідросистем, необхідно негайно ліквідовувати, а розлите масло ретельно прибирати.
Наприкінці семінару було звернено увагу на обов’язки керівництва підприємств по втіленню заходів зі створення безпечних умов праці відповідно з вимогами Закону України «Про охорону праці», а також забезпечення виконання законодавчих вимог та нормативно-правових актів з охорони праці відносно прав робітників в області охорони праці.