Інспекція з питань праці продовжує здійснювати превентивні заходи у Донецькій області 0 98

Головне завдання реалізації превентивних заходів – створення роботодавцями робочих місць для найбільш вразливих категорій громадян, зокрема осіб з інвалідністю.

Основними напрямками превентивних заходів визначені:
• популяризація ідей соціальної відповідальності бізнесу;
• покращення іміджу державних органів, що реалізують державну політику у сфері зайнятості та соціального захисту осіб з інвалідністю;
• надання інформації роботодавцям, громадським організаціям громадянам, про послуги , що надаються та заходи з підтримки створення робочих місць; 
• інформування про результати контрольно-наглядової діяльності Держпраці.

З 15 по 26 лютого представники ГУ Держпраці у Донецькій області ініціювали та реалізували превентивні заходи, спрямовані на забезпечення дотримання вимог законодавства щодо виконання роботодавцями нормативу робочих місць для осіб з інвалідністю (ст. 19 «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю» 21 березня 1991 року N 875-XII), а також працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії в межах квот встановлених у ст.14 ЗУ «Про зайнятість населення» від 24 березня 1995 року N 108/95-ВР.

21 лютого за погодженням з директором Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Вірою Піменовою, заступником начальника управління з питань праці ГУ Держпраці у Донецькій області Ігорем Часником проведена нарада з питань взаємодії та реалізації спільних заходів щодо забезпечення виконання роботодавцями нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Ігор Часник звернув увагу на важливість популяризації ідей і принципів соціальної відповідальності бізнесу. Зокрема, були підкреслині трудові принципи, які сформовані у Глобальному договорі ООН, міжнародному стандарті SA8000 “Соціальна відповідальність”, стандарті ISO 26000: 2010, програмі ООН з промислового розвитку (UNIDO) корпоративної соціальної відповідальності для малого та середнього бізнесу – Програму досягнень відповідальних підприємців (RЕАР).

Окремо були обговорені питання координації зусиль для забезпечення контролю за дотриманням роботодавцями законодавства про соціальний захист інвалідів, обміну інформацією з Маріупольським міським центром зайнятості. Учасники висловили спільну позицію щодо поширення позитивної практики вирішення проблем осіб з інвалідністю, співпраці з роботодавцями для створення робочих місць, використання інформаційних ресурсів з метою покращення іміджу державних органів.

26 лютого Ігор Часник, з метою запобігання порушення законодавства про працю, за ініціативою виконуючого обов’язки директора з персоналу та соціальних питань ПрАТ «ММК ім. Ілліча» Артемом Мутерко, проводив обговорення питань додержання ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю».

Значною частиною корпоративної стратегії є довгострокові та короткострокові соціальні програми:
1) «Ветеран» (різні види допомоги учасникам ВОВ, інвалідів, пенсіонерам);
2) «Молодь» (прийом на роботу випускників ПТУ, технікумів, вузів);
3) «Робочий побут» (створення комфортних умов праці та побуту працівникам);
4) Корпоративні програми Страхування життя та здоров’я.

Було звернено увагу, що група МЕТІНВЕСТ долучилася до Глобального договору ООН (детально див. за посиланням: https://globalcompact.org.ua/join/).

Водночас, ПрАТ «ММК ім. Ілліча» вже кілька років поспіль не виконує норматив робочих місць для осіб з інвалідністю, вимоги ст.ст. 19, 20 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю», що завдає шкоди репутації підприємства.

Також сторони наголосили на характерних порушеннях законодавства з питань зайнятості осіб з інвалідністю.
В свою чергу Артем Мутерко запевнив, що комбінат є соціально-відповідальним підприємством, що норматив робочих місць був не виконаний з незалежних від підприємства причин. Артем Мутерко запевнив, що за підсумками 2018 року норматив робочих місць для осіб з інвалідністю буде виконано у повному обсязі.

26 лютого в Маріупольському міському центрі зайнятості також відбувся день відкритих дверей “Долаємо бар’єри разом” для соціальних партнерів, які опікуються питаннями осіб з інвалідністю, за участю заступника директора-начальника відділу з питань посередництва у сфері зайнятості Донецького обласного центру зайнятості Олега Климовича.

Захід, який провів директор центру зайнятості Юрій Чуприн, відвідав заступник начальника управління з питань праці, директор Донецького обласного відділення соціального захисту інвалідів Віра Піменова, голова Громадської організації “З нами добрі серця”, депутат міської ради Ніна Павлюк, начальник відділу соціальної підтримки пільгових категорій громадян департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради Олена Олькова.

Присутні ознайомилися з діяльністю Маріупольського міського центру зайнятості, зокрема Молодіжного центру “Profi сhallenge”, Онлайн-центру працевлаштування, Кейс-офісу. Відбувся обмін думками щодо об’єднання зусиль у справі працевлаштування осіб з інвалідністю при одночасному вирішенні найбільш гострих проблем, з якими стикається вказана вразлива категорія населення, забезпечення їх позитивного та конструктивного психологічного настрою, здійснення контролю за додержанням законодавства про працю при працевлаштуванні і подальшій роботі.

У підготовці та реалізації прийняли участь: начальник відділу контролю південного напрямку В. Гуменюк та заступник відділу – Н. Морозова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Попередня статтяНаступна стаття

У Маріуполі спеціаліст відділу управління персоналом провела лекцію 0 23

Головний спеціаліст відділу управління персоналом Ольга Барановська провела лекцію технічного навчання за темою: «Припинення державної служби» для працівників Головного управління Держпраці у Донецькій області у м. Маріуполь.
В ході лекції було визначено основні підстави для припинення державної служби, а також наголошено, що зміна керівників або складу державних органів, керівників державної служби в державних органах та безпосередніх керівників не може бути підставою для припинення державним службовцем державної служби на займаній посаді з ініціативи новопризначених керівників.
Державний службовець має право звільнитися зі служби за власним бажанням, попередивши про це суб’єкта призначення у письмовій формі не пізніш як за 14 календарних днів до дня звільнення. Державний службовець може бути звільнений до закінчення двотижневого строку, передбаченого частиною першою цієї статті, в інший строк за взаємною домовленістю із суб’єктом призначення, якщо таке звільнення не перешкоджатиме належному виконанню обов’язків державним органом.
Протягом доповіді було розглянуто підстави для припинення державної служби за ініціативою суб’єкта призначення. Окрему увагу було приділено нез’явленню державного службовця на службу внаслідок тимчасової непрацездатності як підставі для припинення державної служби за ініціативою суб’єкта.
У ході лекції технічного навчання було визначено, що державний службовець зобов’язаний до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду передати справи і довірене у зв’язку з виконанням посадових обов’язків майно особі, уповноваженій суб’єктом призначення у відповідному державному органі. Уповноважена особа зобов’язана прийняти справи і майно. Факт передачі справ і майна засвідчується актом, що складається у двох примірниках і підписується уповноваженою особою, керівником служби управління персоналом відповідного державного органу та державним службовцем, який звільняється. Один примірник акта видається державному службовцю, який звільняється, другий примірник або його копія долучається до особової справи цього державного службовця.
Крім того було зазначено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

На шахті “Алмазна” відбувся семінар за участю представника гірничого управління 0 28

Головний державний інспектор відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні Сергій Мурзенко провів семінар на шахті «Алмазна» ВСП «Шахтоуправління Добропільське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» на тему: «Правила експлуатації стрічкових конвеєрів». 
В ході семінару працівники дільниці конвеєрного транспорту шахти отримали необхідну інформацію щодо вимог до робітників під час обслуговування стрічкових конвеєрів. Особливу увагу було акцентовано на тому, що рухомі частини обладнання є джерелом небезпеки для працівників. Тому експлуатація конвеєрів без огородження та засобів захисту, передбачених заводом-виробником категорично заборонена. 
Під час зустрічі з працівниками Сергій Мурзенко побажав їм безпечної праці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: