Результати моніторингу нещасних випадків на території Донецької області за січень-лютий 2018 року 0 66

 

 1. 1 січня 2018 року у м. Краматорськ на підприємстві Д., під час виконання аварійних ремонтних робіт повітряної електричної мережі напругою 6кВт, було смертельно травмовано робітника Г. Головним управлінням Держпраці у Донецькій області було призначено комісію зі спеціального розслідування зазначеного нещасного випадку. Під час розслідування встановлено, що основними причинами настання нещасного випадку стало невиконання необхідних технічно-організаційних заходів по відключенню повітряної електричної мережі напругою 6кВт, на якій виконувались аварійні ремонтні роботи та незадовільний технічний стан електричного обладнання. Наявність зазначеної причини свідчить про недоліки в навчанні робітників вимогам безпеки та незадовільне виконання посадовими особами підприємства нагляду за справним станом обладнання. Розслідування триває.
 2. 6 січня 2018 року на підприємстві М. м. Маріуполь робітник А., порушуючи вимоги безпеки та вимоги інструкції з охорони праці, знаходився в небезпечній зоні роботи ковша переливу чавуну. У цей час стався виплеск чавуну на робочу площадку і робітник отримав опіки гарячим металом та полум’ям 1-2-3 ст. голови, шиї, сідниць та кінцівок. Комісією, призначеною Головним управлінням Держпраці у Донецькій області, зі спеціального розслідування встановлено, що причинами настання нещасного випадку є грубе порушення вимог інструкцій з охорони праці постраждалим та відсутність дієвого контролю за діями підлеглого персоналу посадовими особами підприємства.
 3. 9 січня 2018 року у м. Вугледар на підприємстві П. стався нещасний випадок зі смертельним наслідком із прохідником З. В ході проведення розслідування нещасного випадку, комісією було встановлено, що 9 січня 2018 р., під час виконання наряду, прохідник З. підносив затяжки до місця виконання роботи. На момент нещасного випадку З. знаходився на сполученні конвеєрного хідника 65 східної лави пл.с11 з монтажним хідником 65 східної лави пл.с11, де в камері брав затяжки. При цьому він доторкнувся до кінця кабелю СБВШ 3х35, який був підключений до мережі 6кВ (струмоведучі жили кабелю були замотані електроізоляційним матеріалом, але кінцева муфта була відсутня). Внаслідок дотику до кабелю СБВШ 3х35 прохідник З. був уражений електричним струмом. Відсутність кінцевої муфти на електричному кабелі свідчить про незадовільне виконання відповідальними посадовими особами своїх обов’язків по утриманню в справному стані обладнання. Робота комісії зі спеціального розслідування триває.
 4. 21 лютого 2018 року у м. Курахове робітник П підприємства Р., під час виконання робіт, у складі монтажної бригади з ремонту устаткування, впав з висоти, що призвело до травми з тяжкими наслідками. В лікувально-профілактичному закладі постраждалому було ампутовано ліву ногу. Комісією зі спеціального розслідування було встановлено, що постраждалий знаходячись біля монтажного отвору, нехтуючи вимогами ПВР, з якими він був ознайомлений, та не виконуючи заходи безпеки, які було відображено в наряді-допуску, не використав запобіжний пояс, при його наявності. Відповідальний виконувач робіт за нарядом-допуском не забезпечив безпечне виконання робіт, не здійснив контроль за діями членів бригади під час виконання робіт. Головне управління Держпраці у Донецькій області зазначає, що неухильне виконання нарядно-допускової системи під час виконання робіт підвищеної небезпеки повинно бути забезпечено як посадовими особами, так і безпосередніми виконавцями робіт. Комісією з розслідування зроблені відповідні висновки.
 5. 15 лютого 2018 року у м. Курахово, на підприємстві С. зі старшим майстром К., під час виконання робіт по пересуванню вантажу, стався нещасний випадок з тяжкими наслідками. Комісією з розслідування встановлено, що на підприємстві належним чином не забезпечено функціювання СУОП. Старший майстер К, який здійснював зачеплення вантажу, начальник цеху, якого призначено відповідальним за справний стан та безпечне виконання робіт по пересуванню вантажів та робітників, виконавці робіт не пройшли відповідне навчання та перевірку знань на виконання зазначених робіт. В ході розслідування встановлено, що на підприємстві неналежним чином розроблені посадові інструкції та інструкції з охорони праці. Зазначені порушення знайшли відображення в матеріалах спеціального розслідування. Головне управління Держпраці у Донецькій області зазначає, що згідно з вимогами ст.3 Закону України «Про охорону праці», роботодавець забезпечує функціювання СУОП на підприємстві і несе за це персональну відповідальність.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Попередня статтяНаступна стаття

Обставини нещасного випадку на ВП «Шахта «Торецька» 0 119

Про обставини нещасного випадку, що стався 11.02.2018 р. на ВП «Шахта «Торецька» на ділянці №82-810 м доповів начальник ділянки №82-810 м: 11 лютого 2018 р. у 1 зміну (о 08 годині 45 хвилин) начальник дільниці №82-810 м. видав наряд забійникам на відбійних молотках на виймання вугілля в лаві в заходках №4, №7, №0, №5, №1, №6, №3, №2, №8 відповідно, гірникам очисного забою – на пропускання відбитого вугілля по лаві та насипання його у вагонетки, а гірникам очисного забою – на доставку лісоматеріалів в лаву.

Після видачі наряду начальник ділянки №82-810 м провів з робітниками інструктаж на тему: «Надання допомоги потерпілому. Правила пересування по лаві».

О 10 годині 20 хвилин гірничий майстер спустивя в шахту на горизонт 710 м. О 10 годині 50 хвилин він приступив до перевірки стану робочих місць щодо їх відповідності вимогам безпеки. Об 11 годині 10 хвилин, обстеживши всі робочі місця дав дозвіл на початок робіт після чого попрямував лавою на відкотний штрек.

Об 11 годині 15 хвилин забійник М. встановив над своїм робочим місцем запобіжний полок згідно з паспортом, після чого об 11 годині 20 хвилин приступив до виконання наряду.

О 13 годині 50 хвилин, закінчивши роботи з виймання вугілля та встановлення забійницького кріплення, забійник М. попрямував вниз по лаві на відкотний штрек. Він рухався по ходовому відділенню нульової заходки, яке знаходилось ближче до забою. В цей час по емальованим рештакам виконувалось транспортування відбитого вугілля.

О 14 годині 00 хвилин забійник М. переліз на рештак. Рухаючись по рештакам, шматок вугілля з верхньої частини лави при падінні вдарив його, травмувавши йому при цьому спину зліва.

О 14 годині 20 хвилин забійник М.  спустився на відкотний штрек і сповістив про нещасний випадок гірничого майстра, який в цей час перебував біля робочих люків та контролював виконання маневрових робіт з обміну вагонеток.  Гірничий майстер, дізнавшись про те, що сталося, зателефонував о 14 годині 40 хвилин гірничому диспетчеру та доповів про травмування забійника на відбійних молотках.

Гірничий диспетчер в свою чергу о 14 годині 45 хвилин викликала реанімаційно-протишокову групу (РПГ) на шахту та організувала видачу потерпілого на поверхню.

О 16 годині 30 хвилин, після надання першої медичної допомоги в підземному медпункті медсестрою, постраждалий був виданий з шахти. О 16 годині 45 хвилин у поверхневому медпункті медсестра також надала медичну допомогу забійнику на відбійних молотках.

О 17 годині 10 хвилин машиною РПГ потерпілий був відправлений до Центральної міської лікарні м. Торецька.

Про результати розслідування нещасного випадку доповів заст. директора з ОП ВП «Шахта «Торецька»:

Причини:

Основна організаційна:

– порушення технологічного процесу, а саме: при пересувані по лаві забійник рухався по рештаку, призначеному для транспортування відбитого вугілля, а не по ходовому відділенню.

– порушення «Паспорта виїмкової дільниці, проведення і кріплення підземних виробок пласта l3 “Мазурка” захід дільниці №82-810м», затвердженого головним інженером шахти від 04.01.2018 р.

 

Супутні: 

– організаційні: порушення трудової і виробничої дисципліни, у тому числі:

– невиконання вимог інструкції з охорони праці:

– забійником на відбійних молотках дільниці №82-810 м ВП «Шахта «Торецька» ДП «Торецьквугілля», який пересувався по лаві рухаючись по рештаку, призначеному для транспортування відбитого вугілля, а не по ходовому відділенню.

Порушення п.2.3, 1.5 «Інструкції №44 з охорони праці для забійника на відбійних молотках», затвердженої наказом  директора шахти №17-ТБ від 17.02.2017 р., «Паспорта виїмкової дільниці, проведення і кріплення підземних виробок пласта l3 “Мазурка” захід дільниці №82-810м», затвердженого головним інженером шахти від 04.01.2018 р.

– невиконання посадових обов’язків:

– гірничим майстром дільниці №82-810 м ВП «Шахта «Торецька» ДП «Торецьквугілля», який послабив контроль щодо безпечного ведення робіт в зміні відповідно до затвердженої технологічної документації.

Порушення п.2.1 «Посадової інструкції №74 гірничого майстра дільниці №82-810м», затвердженої директором шахти  від 05.08.2016 р.

Комісія вирішила за допущені порушення вимог нормативних документів притягнути до дисциплінарної відповідальності: гірничого майстра дільниці №82-810 м та забійнику на відбійних молотках (після одужання).

Також було вирішено забезпечити виконання заходів, запропонованих комісією щодо недопущення подібних випадків.

 1. Директор ВП «Шахта «Торецька» ДП «Торецьквугілля» повідомив, що у 2017 році допущено зростання виробничого травматизму: на ділянці ЕМС (+2 до 2016 року в тому числі 1 випадок зі смертельним наслідком) і на ділянці №82-810 м (+3 до 2016 року).

З боку головного механіка та начальника дільниці №82-810 порушено вимоги «Системи управління виробництвом і охороною праці у вугільній промисловості України».

У 2017 році допущено зростання виробничого травматизму по шахті на протязі виробок (+5 до2016 року). З боку заступника директора з виробництва порушено вимоги «Системи управління виробництвом і охороною праці у вугільній промисловості України».

У 2017 році допущено зростання аварійності та виробничого травматизму по шахті. З боку заступника директора з охорони праці порушено вимоги «Системи управління виробництвом і охороною праці у вугільній промисловості України».

З боку начальника дільниці ослаблено контроль за працездатністю приборів газового контролю.

Тому було вирішено:

 • За порушення п. 9.17.16 СУВОП головному механіку оголосити догану.
 • За порушення п. 9.27.16 СУВОП начальнику дільниці №82-810 м оголосити догану.
 • За порушення п. 9.4.8 СУВОП заступнику директора з виробництва оголосити догану. Крім того за порушення вимог законодавства з ОП, що призвели до аварії у стволі 17.01.2018 р. заступника директора з виробництва відсторонити від посади з 19.02.2018 р.
 • За порушення п. 9.3.17 СУВОП заступнику директора з охорони праці оголосити догану.
 • Начальнику дільниці ВТБ оголосити догану.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

В ГУ Держпраці у Донецькій області створено комісію зі спеціального розслідування групового нещасного випадку на ПАТ “ШУ “Покровське” 0 175

На дільниці ПАТ «Шахтоуправління « Покровське » (м. Покровськ, Донецька область) 22 січня під час проведення робіт з виїмки вугілля очисним комбайном стався вибух метано-повітряної суміші. У результаті 8 працівників підприємства отримали травми середнього ступеня важкості. Постраждалі були доставлені в опікове відділення лікарні № 3 м. Краматорськ.

23 січня 2018 року розпочала роботу комісія зі спеціального розслідування групового нещасного випадку під головуванням першого заступника начальника Головного управління Держпраці у Донецькій області Сергія Дрозда.

На засіданні комісії було прийнято рішення про створення експертної комісії та  заслухано інформацію щодо стану ведення аварійно-рятувальних робіт.

На момент виникнення аварії на дільниці працювали 37 шахтарів, всього в шахті перебувало 406 робітників. Люди з аварійної ділянки та по ходу руху вихідного струменя повітря були виведені на поверхню. Ліквідація аварії триває.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: