Голова Держпраці: Вигідніше оформити працівників легально, ніж виплачувати штрафи 0 133

Під час зустрічі з компаніями-членами Європейської Бізнес Асоціації Голова Держпраці Роман Чернега зупинився на особливостях проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці.  Участь у зустрічі також взяв Юрій Кузовой – Генеральний директор директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України.

У представників бізнесу виникають запитання, що очікувати від інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань Держпраці.

Роман Чернега зазначив, що Держпраці не є каральним органом і головна мета попередити порушення трудового законодавства.

«Інспектор праці має бути помічником для роботодавця. Відвідуючи підприємство, він має вказати на недоліки і, відповідно до законодавства, є час на їхнє виправлення, у цьому і полягає мета інспекційних заходів, і добросовісним роботодавцям не слід боятися Держпраці», – наголосив Роман Чернега.

З метою виявлення незадекларованих працівників інспектор праці має право відвідати підприємство без попередження. Адже в іншому випадку роботодавцю  було б легко приховати факт використання нелегальної праці.

«У багатьох європейських країнах інспектор праці має право відвідати підприємство у будь-який час без попередження, за участі поліції обмежити вихід працівників за межі підприємства і, виявивши порушення трудового законодавства, нелегальних працівників, призупинити роботу підприємства», – поділився досвідом Голова Держпраці.

Відповідно до законодавства України, за кожного нелегального працівника на суб’єкта господарювання накладається штраф у 30-ти кратному розмірі мінімальної заробітної плати.

«Такі штрафи отримують недобросовісні роботодавці. Варто порахувати, що у більшості випадків таким порушникам законів простіше і вигідніше б було легально оформити працівників, платити йому офіційну заробітну плату, аніж виплачувати штраф», – зазначив Роман Чернега.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Попередня статтяНаступна стаття

Технічна нарада ГУ Держпраці у Донецькій області та керівників вугледобувної промисловості: підведено підсумки роботи у 2017 році 0 244

У Палаці культури ПАТ «ШУ «Покровське» пройшла технічна нарада представників Головного управління Держпраці у Донецькій області та керівників вугледобувної промисловості за підсумками роботи у 2017 році. Також у нараді прийняли участь представники Покровського відділення Фонду соціального страхування України у Донецькій області на чолі з керівником відділення Ангеліною Солоніковою.


На нараді було розглянуто підсумки роботи управління гірничого нагляду за 2017 рік та завдання щодо подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері промислової безпеки та охорони праці. З початку року фахівцями управління гірничого нагляду було проведено 785 позапланових перевірок об’єктів суб’єктів господарювання.

«Одним з важливих питань є забезпеченість вугільних підприємств, в першу чергу підприємств державної власності, засобами індивідуального та колективного захисту»

– наголосив заступник начальника управління гірничого нагляду Андрій Мартиненко.


Про аналіз стану спеціальних розслідувань та ведення обліку нещасних випадків і аварій на виробництві за 2017 рік доповів начальник відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Геннадій Чапек.


«За минулий рік рівень травматизму у Донецькій області зменшився. В 2017 році кількість потерпілих на виробництві склала 608 чоловік, у тому числі у вугільній промисловості – 375. У 2016 році кількість потерпілих на виробництві – 667 чоловік, у тому числі у вугільній промисловості – 423»

– повідомив Геннадій Чапек.


Представник ПАТ «ШУ «Покровське» доклав про аварію, що сталася в 12 південній «біс» лаві блоку 10 22 січня 2018 року та повідомив, що на даний момент триває розслідування нещасного випадку. Про виконання заходів щодо недопущення подібних нещасних випадків, які сталися внаслідок аварії на шахті «Новодонецька» ВСП «Шахтоуправління «Білозерське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» розповів заступник директора з охорони праці «ШУ Білозерське» Віктор Шабанов. Також він відзвітував, що усі заходи, які постановила комісія ГУ Держпраці у Донецькій області – виконані в повному обcязі. 


Основні позиції «Порядку проведення огляду, випробовування та експертного обстеження машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, який затверджено Постановою КМУ №687 від 26.05.2004 р., роз’яснив начальник відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Артем Червоний.


Наприкінці наради заступник начальника управління гірничого нагляду Державної служби України з питань праці Євген Степановський доклав про стан охорони праці і промислової безпеки на 54 підприємствах України, де ведеться видобуток вугілля, і на яких працює 100 тис. 160 робітників станом на 01.01.2018 р.
Перший заступник начальника управління Сергій Дрозд підвів підсумки наради та наголосив, що мінімізувати ризики, які виникають при роботі у гірничодобувній промисловості – основна мета управління гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Донецькій області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Запобігання травматизму під час пересування у зимовий час 0 158

Статистичні дані виробничого травматизму показують динаміку зростання в зимовий час і основним видом нещасних випадків є падіння потерпілого під час пересування.
У холодну пору року вкрай загострюється питання безпечного пересування працівників по території підприємства і в приміщеннях, де підлога оброблена природними або штучними матеріалами з гладкою поверхнею.
При попаданні на гладку поверхню снігу, льоду або води – збільшується ризик падіння і отримання травми, яка відповідно до чинного законодавства безперечно буде пов’язана з виробництвом.
Питання ковзання по поверхні особливо гостро стоїть на тих підприємствах, де на підлогу виробничих приміщень може потрапляти вода, жир, масло тощо. Так, якщо взимку в неопалюваних складах, гаражах підлога може покриватися льодом після попадання води, то зайве нагадувати про небезпеку зимових слизьких доріг на відкритій території підприємства. 
Нормативними документами в діючих будівельних нормах чітко не визначені параметри безпечної шорсткості поверхонь, по яких пересуваються люди. Але є загальні вимоги в деяких документах: вимоги по очищенню території підприємства від снігу містять всі галузеві правила з охорони праці. Крім того, Правила пожежної безпеки України вимагають очищати від снігу дороги, проїзди, проходи до будівель, споруд і утримувати їх в справному стані.
Згідно Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд, в процесі експлуатації споруд мають бути виключені ризики нещасних випадків. ДБН В.1.2-9-2008 «Основні вимоги до будівель і споруд. Безпека експлуатації» визначає ризик падіння після ковзання і також цей документ встановлює, що для запобігання падіння після ковзання будівельні вироби повинні мати обмеження по слизькості. У свою чергу показник слизькості залежить від характеристик покриття, а також наявності на ньому води або жиру. Важливим фактором запобігання ризикам падіння є відповідні властивості будівельних виробів, які утворюють поверхню для переміщення людей. Слизькість поверхонь будівельних виробів може бути визначена візуально, випробуваннями за стандартизованими методами або обчисленнями, з урахуванням різних параметрів.
Проектні організації при розробці документації зазвичай намагаються дотримуватись нормативних вимог щодо слизькості шляхів пересування людей. Однак, замовники часто нехтують цими вимогами, як правило, в прагненні зменшення будівельних витрат. Тому, особливо при поточних ремонтах приміщень і будівель, замовникам необхідно підходити з розумним вибором і використанням матеріалів, які створюють ризик падіння працівників після ковзання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: