Інспектори праці приступили для роз’яснення законодавства у сфері праці серед населення 0 179

Формування правової держави, ментальний розвиток громадян є важелем здобуття соціальних прав та гарантій. Управління Держпраці інформує про важливість знання власних прав, які гарантовані громадянам державою у сфері трудового законодавства. Важливо бути впевненим, що саме Ви належним чином оформлені на підприємстві, організації, установі, у фізичної особи-підприємця (шляхом отримання копії трудового договору, ознайомлення під підпис про запис у трудовій книжці про оформлення на роботу, сплати роботодавцем єдиного соціального внеску).
У 2017 році прийнята пенсійна реформа, яка повинна спонукати кожного громадянина, задля майбутнього пенсійного забезпечення, вимагати офіційного оформлення, не допускати виплати в конвертах заробітної плати. За офіційним оформленням – майбутнє і здобуток трудових прав, які передбачені Міжнародною організацією з оплати праці №81 від 1867 року, Кодексом Законів про Працю України, ЗУ «Про оплату праці» та іншими актами законодавства.
У зв’язку із запровадженням з 2017 року процесу надання владних повноважень у сфері праці органам місцевого самоврядування, шляхом утворення структурного підрозділу у сфері праці чи введення структурної одиниці інспектора праці, держава стає ближчою до громадян, саме на місцях є можливість вирішення нагальних питань у сфері праці. Сьогодні на території України призначено близько 300 інспекторів праці. У Донецькій області 23 інспектори вже приступили до роботи. Адже, найважливішими завданнями є роз’яснення законодавства у сфері праці, надання консультування щодо найбільш ефективних способів дотримання законодавства.
Тобто, відповідно до Постанови 295, затвердженої Кабінетом Міністрів України від 26 квітня 2017 року роботодавці, працівники, професійні спілки, громадяни можуть звертатися з проханням роз’яснення до Головного управління Держпраці у Донецькій області, інспекторів праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад (виконавчих органів рад).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Попередня статтяНаступна стаття

В Управлінні Держпраці під головуванням заступника начальника проведено нараду 0 110

Фахівцями Головного управління Держпраці у Донецькій області задля виконання завдань щодо додержання законодавства про працю, зайнятість населення та працевлаштування осіб з інвалідністю, проведено нараду за участю начальника управління з питань праці, начальників відділів управління з питань праці та головних державних інспекторів. 
Під головуванням заступника начальника Ганни Зуб обговорені питання щодо збільшення кількості превентивних заходів, адже саме інформування населення та роботодавців є важливим важелем для розвитку свідомого населення та дисциплінованої правової держави. Відповідно до п. 33 Порядку 295 проводяться відвідування роботодавців, зокрема, відповідно до п. 31 роботодавці самі можуть ініціювати за письмовою заявою відвідування, за яким інспектори праці проводять аналіз стану дотримання законодавства про працю та надають рекомендації щодо його застосування. За результатами проведеного аналізу складається довідка стану дотримання законодавства про працю. 
Також було наголошено на виконанні поставлених завдань за результатами нарад управління: 4 січня щодо вдосконалення розгляду звернень громадян, оперативного реагування на кожне повідомлення про факти використання не задекларованої праці; 9 січня щодо контролю за здійсненням санітарно-гігієнічних характеристик умов праці; 10 січня щодо контролю за сплатами штрафів суб’єктами господарювання, та у разі несплати, направлення матеріалів до Державної Виконавчої служби Міністерства Юстиції України. 
Начальник управління з питань праці Геннадій Ткаченко наголосив на постійному контролі за підприємствами-боржниками та оперативному реагуванні на кожне повідомлення про факти заборгованості із виплати заробітної плати. Процес децентралізації влади триває, Управлінням активізована робота із органами місцевого самоврядування в частині організації контролю за додержанням законодавства про працю. Начальник управління зазначив про тісну співпрацю та об’єднання спільних зусиль з інспекторами праці ОМС. Процес децентралізації є досить позитивним, адже ОМС на місцях більш детально мають можливість всебічно надавати роз’яснення, проводити роботу з боржниками-підприємствами, здійснювати превентивні заходи з суб’єктами господарювання з метою найбільш ефективного дотримання законодавства про працю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

У Бахмутській РДА проводилась нарада з представниками бізнесу щодо питань додержання мінімальних гарантій в оплаті праці 0 118

У Бахмутській районній держадміністрації під головуванням в.о. голови Тетяни Єрохіної пройшла нарада з представниками бізнесу щодо питань додержання мінімальних гарантій в оплаті праці. Інспектор праці відділу контролю північного напрямку Ірина Винятинська виступила з темами: «Порядок проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань» та «Мінімальні державні гарантії в оплаті праці».

Дані питання є дуже важливими, адже не знаючи законодавства, працівники не отримують соціальний пакет який гарантований державою, роботодавці порушують законодавство нерідко через необізнаність та не врахування змін в чинному законодавстві.

Зустрічі з роботодавцями є пріоритетними в роботі Головного управління Держпраці у Донецькій області, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, аудиту підприємства, адже служба працює з метою всебічного дотримання законодавства роботодавцями шляхом проведення превентивних заходів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: